Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Jurek złożył 181 tys. podpisów poparcia

0
Podziel się:

Szef Prawicy Rzeczypospolitej szczególnie podziękował Ludwikowi Dornowi.

Marek Jurek złożył 181 tys. podpisów poparcia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Pod zgłoszeniem mojej kandydatury w wyborach na urząd prezydenta RP podpisało się ponad 200 tys. ludzi. W tej chwili zgłaszamy 181 tys. podpisów, pozostałe są w drodze _ - powiedział Marek Jurek, który przyszedł do PKW.

Podkreślił, że jest to dzieło tysięcy wolontariuszy w całej Polsce, którzy chcąc naprawy życia publicznego oraz przywrócenia w nim zasad odpowiedzialności, zaangażowali się w akcję zbierania podpisów pod jego kandydaturą.

_ - To byli ludzie często spontanicznie zgłaszający się do tej akcji, przynoszący swoje podpisy i im wszystkim za to serdecznie dziękuję. To jest ogromne wsparcie. Będę się starał, aby ta kampania była godna tego poświęcenia, zaangażowania i pracy, jaką ci ludzie wykonali _ - zaznaczył były marszałek Sejmu.

Szef Prawicy Rzeczypospolitej szczególne podziękowania skierował do Ludwika Dorna (Polska Plus)
za - jak podkreślił - _ moralne wparcie i pomoc środowisk z nim związanych, w zbieraniu podpisów _.

Jak zaznaczył, jego sukcesem będzie wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich. Podkreślił jednocześnie, że jego kampania wyborcza odniesie sukces przede wszystkim wtedy, gdy uda mu się zachęcić wielu ludzi do zaangażowania w sprawy publiczne. _ Sukcesem będzie również to, że Polacy, którzy popierają moją akcję polityczną, będą mieli swój głos w tych wyborach _ - podkreślił b. marszałek Sejmu.

Komitet Marka Jurka jako trzeci wypełnił obowiązek, dzięki któremu możliwe będzie oficjalne zarejestrowanie kandydatury. Wcześniej uczyniły to komitety Waldemara Pawlaka (PSL) i Grzegorza Napieralskiego (SLD).
PKW sprawdzi prawidłowość zgłoszenia kandydata na prezydenta. Zarejestruje kandydata, jeżeli jego zgłoszenia dokonano zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej. Według ordynacji, w przypadku gdyby zgłoszenie miało wady, PKW niezwłocznie wzywa pełnomocnika komitetu wyborczego do ich usunięcia w terminie 3 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)