Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuchciński
04.08.2010 10:40

Marek Kuchciński nowym wicemarszałkiem Sejmu

To człowiek z najbliższego otoczenia prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Zastąpi na tej funkcji Krzysztofa Putrę, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu koło Smoleńska.

Kandydaturę Kuchcińskiego w porannym głosowaniu poparło 389 posłów, 5 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wymagana do wyboru większość wynosiła 198 głosów.

Nowy wicemarszałek jest politykiem ze ścisłego kierownictwa PiS. Przez wiele lat był wiceprezesem partii, za rządów PiS, w czasie współpracy koalicyjnej tego ugrupowania z Samoobroną i LPR, był szefem klubu. Mówi się o nim, że należy do tzw. zakonu PC, czyli ludzi najbliższych prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Przedstawiając kandydaturę Kuchcińskiego, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że pracuje on w Sejmie od 2001 r., ma bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne, był m.in. radnym Rady Miejskiej w Przemyślu oraz wicewojewodą podkarpackim.

Błaszczak dodał, że Kuchciński jest _ człowiekiem o bogatej karcie opozycyjnej _. Jak zaznaczył, w latach 80. działał w Ogólnopolskim Komitecie Oporu Rolników. Przypomniał, że Kuchciński współpracował z podziemnym pismem OKOR _ Solidarność rolników _, od 1982 roku działał w pierwszym w Polsce duszpasterstwie rolników w Krasiczynie, był też współtwórcą pierwszych audycji podziemnego radia Solidarności w Przemyślu.

Kuchciński - według Błaszczaka - odznacza się wybitymi zdolnościami organizacyjnymi, jest człowiekiem prawym i gwarantuje, że godnie zastąpi Krzysztofa Putrę w Prezydium Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kuchciński, marszałek, sejm, pis, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz