Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Siwiec już poza SLD. Stworzy nową partię?

0
Podziel się:

Większość polityków uważa, że pomoże mu w tym Aleksander Kwaśniewski. Co na to były prezydent?

Marek Siwiec już poza SLD. Stworzy nową partię?
(PAP/Rafał Guz)
bFfJGCUl

Większość polityków uważa, że zainicjuje nowy projekt polityczny pod skrzydłami byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Nie brak też głosów, że Marek Siwiec zdecyduje się na współpracę z Januszem Palikotem. Zresztą ten ostatni oznajmił na Twitterze, że w poniedziałek spotka się z byłym działaczem Sojuszu.

Na razie wiadomo tyle, że Siwiec zraził do siebie szefa SLD Leszka Millera. _ - Jeśli chce w ten sposób skłonić sojusz do wspólnych list przed wyborami do Europarlamentu, to być może te listy będą, tylko że na nich nie będzie Marka Siwca - _ mówi szef SLD.

bFfJGCUn

Poseł Ruchu Palikota Artur Dębski chętnie widziałby Siwca u siebie. _ - Nie wyobrażam sobie człowieka, pokroju Marka Siwca, niezagospodarowanego politycznie _- twierdzi Dębski.

- Dziś Janusz Palikot nie powinien prężyć muskułów i zapraszać Marka Siwca do siebie, bo nikt po czerwonym dywanie do tak słabego ugrupowania nie pójdzie - twierdzi szef klubu PO Rafał Grupiński. Polityk kreśli inny plan. Najpierw wspólna lista pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jak się uda, nowa formacja przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

Spokojny o przyszłość Marka Siwca jest również Jacek Kurski z Solidarnej Polski. _ - Siwiec jest starym, chytrym, doświadczonym wyżeraczem, który nie skacze do basenu, w którym nie ma wody. Teraz woda jest, czyli popularność Aleksandra Kwaśniewskiego _- mówi Jacek Kurski.

Sam Aleksander Kwaśniewski zapewnia, że chodzi mu przede wszystkim o jedność lewicy: _ Jeżeli będę mógł pomóc, to pomogę. Natomiast to nie jest żaden projekt partii politycznej _. Były prezydent przyznaje też, że decyzja Marka Siwca była dla niego zaskoczeniem.

bFfJGCUt
Czytaj więcej w Money.pl
Szantażują Leszka Millera? Będzie walczył Według niego cała burza rozpętała się przez feralne zdjęcie zrobione dzień wcześniej.
Kwaśniewski dla Money.pl: Polacy są rozsądni, bo wybrali mnie dwa razy Z byłym prezydentem rozmawiamy o podnoszeniu podatków, europejskim zwrocie w lewo i przyszłości polskiej sceny politycznej.
Palikot ubliża i chce by przepraszać terrorystów _ Miller powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i przeprosić _. Ostra reakcja polityków.
bFfJGCUO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)