Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mariano Rajoy podsumuje pracę gabinetu na debacie o stanie państwa

0
Podziel się:

Podsumowanie prac gabinetu nie będzie łatwe, bo premier nie dotrzymał żadnej przedwyborczej obietnicy.

Mariano Rajoy podsumuje pracę gabinetu na debacie o stanie państwa
(Iker Parriza/cc/wikimedia commons)

W hiszpańskim parlamencie rozpoczęła się dziś 2-dniowa debata o stanie państwa. Pierwsza, odkąd rządem kieruje Partia Ludowa. *Premier Mariano Rajoy zmierzy się z problemami dotyczącymi * *afer finansowych, korupcji *i trwającego piąty rok kryzysu.

Mariana Rajoya czeka dzisiaj najważniejsze wystąpienie, odkąd w grudniu 2011 roku objął rząd. Podsumowanie prac gabinetu nie będzie łatwe, bo premier nie dotrzymał żadnej przedwyborczej obietnicy. Do tego w Hiszpanii pogłębia się kryzys. Bezrobocie przekroczyło poziom 25 proc. i 2. rok trwa recesja.

Jeszcze trudniejszą częścią debaty będą pytania klubów parlamentarnych. Po raz pierwszy premier będzie musiał zmierzyć się z zarzutami dotyczącymi korupcji oraz nielegalnego finansowania swojej partii. Ugrupowania opozycyjne zapowiedziały, że podczas debaty nie oszczędzą nawet króla, który miał podobno wiedzieć, że jego zięć - Iniaki Urdangarin - łamie praw i dopuszcza się malwersacji funduszy publicznych.

Czytaj więcej o bezrobociu w Hiszpanii w Money.pl
Tak dbają o bezrobotnych. Po 400 euro Osoba bez zatrudnienia w Hiszpanii, która już straciła prawo do zasiłku, będzie co miesiąc otrzymywała 400 euro zapomogi.
Reformy nic dały, bezrobotnych przybywa Od dnia wejścia w życie reformy, pracę straciło 850 tys. osób. Poziom bezrobocia przekroczył 25 proc.
Kraj w głębokim kryzysie. Bez pracy nawet... Poziom bezrobocia w kraju przekroczył już 25 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)