Notowania

al-dżazira
30.10.2010 08:00

Maroko zawiesza działalność telewizji Al-Dżazira

Zawieszone zostały też akredytacje personelu Al-Dżaziry w Maroku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ronen/iStockphoto)

Maroko nakazało zawieszenie działalności panarabskiej telewizji Al-Dżazira na swoim terytorium - poinformowała marokańska agencja prasowa MAP, powołując się na rząd. Nie podano żadnych powodów tej decyzji.

Al-Dżazira ma zawiesić działalność ze skutkiem natychmiastowym. Według agencji MAP, zawieszone zostały też akredytacje personelu Al-Dżaziry w Maroku.

Al-Dżazira, która rozpoczęła działalność w 1996 roku, zrewolucjonizowała krajobraz medialny w świecie arabskim. Od pierwszych chwil relacjonowała wojnę w Afganistanie i ma wyłączność na transmisje przekazów przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.

USA krytykują jej linię programową, twierdząc, że stacja jest rzecznikiem grup ekstremistycznych. Jej biuro w Bagdadzie zostało zamknięte w 2004 roku przez iracki rząd. Stacja podkreśla swoją niezależność, jednak finansowo jest wspierana przez emirat Kataru, gdzie ma swą siedzibę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;pozywa;al-dzazire;za;pomaganie;hezbollahowi,171,0,643499.html) Izrael pozywa Al-Dżazirę za pomaganie Hezbollahowi Skarżący uważają, że telewizja pomagała w ataku rakietowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t16099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kamerzysta;al-dzaziry;uwolniony;z;guantanamo,110,0,339566.html) Kamerzysta Al-Dżaziry uwolniony z Guantanamo Operator od 16 miesięcy prowadził strajk głodowy.
Tagi: al-dżazira, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz