Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
30.09.2012 07:00

Marsz "Obudź się Polsko". Kryzys działa na korzyść PiS

Działania PiS to polityka rozłamu, twierdzi politolog Norbert Maliszewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Marsz _ Obudź się Polsko _ to początek zagospodarowywania przez PiS społecznego niezadowolenia - uważa Norbert Maliszewski.

Specjalista od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że ostatnio nie było w Polsce wielkich protestów związanych z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną. Jak dodaje, jeżeli kryzys dotknie Polskę, to PiS będzie wygrywał poparcie właśnie poprzez zagospodarowanie społecznego niezadowolenia. Dzisiejszy marsz może być tego początkiem - zaznacza ekspert.

_ - Może być taką kalkulacją, że jeżeli ten kryzys będzie, jeżeli zwiększy się bezrobocie o kilka procent, to wtedy taka partia która ma retorykę socjalną, trochę populistycznej, w sytuacji ogromnego kryzysu może zyskiwać dodatkowe punkty poparcia - _ twierdzi Norbert Maliszewski.

POSŁUCHAJ NORBERTA MALISZEWSKIEGO:

(źródło: IAR)

Przed marszem, na konwencji PiS-u, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w poniedziałek zaprezentuje kandydata na premiera, a w najbliższych tygodniach przedstawi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Zdaniem Norberta Maliszewskiego, działania PiS można nazwać polityką rozłamu, skierowaną na budowanie i utrwalanie podziału politycznego.

_ - Efektem tego podziału jest własny premier, własny prezydent, własny Kościół, własne instytucje, społeczeństwo podzielone. Efekt bardzo negatywny. Jeżeli czekałby nas kryzys, to miałoby to zły wpływ jak społeczeństwo będzie sobie radzić z owym kryzysem - _ twierdzi Norbert Maliszewski.

POSŁUCHAJ NORBERTA MALISZEWSKIEGO:

(źródło: IAR)

Norbert Maliszewski wskazuje na kolejny ważny aspekt dzisiejszego marszu dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Jest to, zdaniem eksperta, wsparcie, jakiego udzielił partii Kaczyńskiego ojciec Tadeusz Rydzyk.

_ - Dzisiejszy dzień jest dniem, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk poparł Jarosława Kaczyńskiego. To on wskazał, że na prawicy liderem wciąż jest PiS, za to Zbigniew Ziobro jest alternatywą dla alternatywy _- dodaje Maliszewski.

POSŁUCHAJ NORBERTA MALISZEWSKIEGO:

(źródło: IAR)

Związkowcy z Solidarności, słuchacze Radia Maryja, obrońcy życia, sympatycy ugrupowań prawicowych brali dziś udział w Warszawie w marszu pod hasłem _ Obudź się Polsko _. Uczestnicy marszu spotkali się na Placu Trzech Krzyży. Po mszy pochód ruszył pod Zamek Królewski. Tam głos zabrali Jarosław Kaczyński i szef Solidarności Piotr Duda.

Czytaj więcej o wczorajszym marszu Obudź się Polsko w Money.pl
Incydent pod siedzibą TVP. "Kraśko hiena!" Demonstrujący domagali się m.in. zniesienia cenzury i rzetelnej relacji w TVP z marszu "Obudź się Polsko".
"Karygodne błędy". Ziobro punktuje rząd Tuska Przyszliśmy upomnieć się o sprawiedliwość społeczną, prawdę i wolność. Na pewno zwyciężymy - powiedział lider Solidarnej Polski.
"Potrzebujemy praw katolików, praw Kościoła. Chcemy być dumnymi Polakami" Jarosław Kaczyński przekonywał, że sama obecność tak wielu ludzi na marszu jest już zwycięstwem.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz