Notowania

meksyk
01.02.2013 17:19

Meksyk: 32 ofiary śmiertelne wybuchu w siedzibie koncernu Pemex

Przyczyna wybuchu nie jest znana - poinformował w piątek przedstawiciel tego meksykańskiego giganta naftowego Emilio Lozoya.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Liczba śmiertelnych ofiar eksplozji w siedzibie koncernu Pemex w stolicy Meksyku wzrosła do 32, a ponad 100 osób zostało rannych. Przyczyna wybuchu nie jest znana - poinformował w piątek przedstawiciel tego meksykańskiego giganta naftowego Emilio Lozoya.

Wcześniej informowano o 25 zabitych w czwartkowym wybuchu.

_ - Tak fatalny wypadek nie może być wyjaśniony w ciągu kilku godzin. Pracujemy z najlepszymi ekipami meksykańskimi i zagranicznymi, nie spekulujemy _ - tłumaczył Lozoya.

Silna eksplozja zniszczyła parter, pierwsze, drugie i trzecie piętro budynku; wskutek wybuchu zostały powybijane szyby w oknach niższych kondygnacji mierzącego 214 metrów wieżowca. Na zniszczonych kondygnacjach pracowało zazwyczaj od 200 do 250 osób. W całym kompleksie zatrudnionych jest około 10 tysięcy ludzi.

Przedstawiciel rządu Meksyku powiedział anonimowo, że z pierwszych ustaleń wynika, iż przyczyną wybuchu w głównej siedzibie Pemeksu mogła być eksplozja kotła gazowego w innym budynku firmy znajdującym się nieopodal wieżowca.

Wybuch w ponad 50-piętrowym wieżowcu, w którym znajdują się biura administracyjne Pemeksu poprzedził wrześniowy pożar w rozdzielni gazu tej firmy koło miasta Reynosa w północnym Meksyku, w którym zginęło 30 robotników.

Czytaj więcej w Money.pl
25 zabitych w siedzibie giganta naftowego Według straży pożarnej doszło do "nagromadzenia gazu w pomieszczeniu technicznym".
Wybuch metanu. Górnicy uwięzieni pod ziemią To już drugi tragiczny wypadek górniczy w tej części kraju w ciągu ostatnich dziesięciu dni.
Przerażające opowieści świadków wybuchów - Byliśmy tuż obok bomby - tak wydarzenia w Dniepropietrowsku na Ukrainie relacjonuje Polka Dagmara Gregorowicz.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz