Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michnik o Marcu '68: Cud władzy komunistycznej

0
Podziel się:

Nastąpiło przyzwolenie na chamstwo, podłość i nikczemność.

Michnik o Marcu '68: Cud władzy komunistycznej
(PAP/Paweł Supernak)

Podczas debaty z francuskim lewicowcem Danielem Cohnem-Benditem na temat protestów studenckich w 1968 roku Adam Michnik powiedział, że studencki protest na krótko połączył dwie sprzeczne polskie tradycje - Polaka-radykała i Polaka-katolika. Ironizował, że był to _ cud władzy komunistycznej _.

Redaktor naczelny _ Gazety Wyborczej _ starał się przede wszystkim przypomnieć młodym ludziom atmosferę, która towarzyszyła protestom sprzed 40 lat.

Publicysta odniósł się także do atmosfery rządowej propagandy tamtego okresu. Podkreślił, że rezultatem antysemickiej nagonki z 1968 roku była demoralizacja polskiej opinii publicznej - jak powiedział - przyzwolenie na chamstwo, podłość i nikczemność.

POSŁUCHAJ ADAMA MICHNIKA:

Debata _ Co nam zostało z tamtych lat: o minionym czterdzistoleciu _ kończy dwudniową konferencję na temat Marca '68. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Warszawski i stowarzyszenie _ Otwarta Rzeczpospolita _.

POSŁUCHAJ ADAMA MICHNIKA:

Adam Michnik nie chciał komentować faktu, że prezydent nie zaprosił go na uroczystości związane z odznaczeniem uczestników wydarzeń marcowych. Stwierdził, że zbyt wiele już na ten temat powiedziano i on już nie ma nic do dodania.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)