Notowania

rosja
12.02.2009 19:49

Miedwiediew chce informatyzować Rosję

Rosja chce do 2015 r. znaleźć się wśród 20 najbardziej zinformatyzowanych krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, deklarujący się jako zwolennik internetu, ogłosił plan informatyzacji kraju i przyznał, że proces ten w administracji państwowej postępuje bardzo powoli.

_ - Musimy wspólnie opracować strategię _ - powiedział Miedwiediew, otwierając na Kremlu pierwsze spotkanie _ Rady rozwoju społeczeństwa informatycznego w Rosji _, instytucji ustanowionej przez niego w listopadzie.

Jej głównym zadaniem jest szkolenie nauczycieli i informatyzacja dokumentacji medycznej oraz archiwów w muzeach i bibliotekach narodowych, _ by uniknąć ich rozproszenia _.

_ - Opóźnienie Rosji w porównaniu z głównymi krajami zamiast się zmniejszać, powiększa się _ - podkreślił prezydent.

Administracja wciąż _ marnuje tony papieru _ na dokumentację i _ używa swoich komputerów, jakby to były maszyny do pisania _ - dodał.

_ - Jedna na cztery rosyjskie rodziny dysponuje komputerem, a wartość naszego eksportu technologii i usług informatycznych sięga miliardów dolarów, ale to wszystko nie wystarcza _ - uważa prezydent.

- _ Rosja ma ambicje, aby do 2015 roku znaleźć się wśród 20 najbardziej zinformatyzowanych krajów na świecie, pomimo obecnego kryzysu gospodarczego _ - oznajmił doradca prezydenta i były minister łączności Leonid Rejman.

Tagi: rosja, informatyka, miedwiediew, internet, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz