Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew i Berlusconi współpracują

0
Podziel się:

Prezydent Rosji i premier Silvio Berlusconi chcą koordynacji stanowisk przed szczytem G20.

Miedwiediew i Berlusconi współpracują
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Włoch Silvio Berlusconi podkreślili we wtorek w rozmowie telefonicznej konieczność koordynacji stanowisk i wypracowania konkretnych propozycji przed szczytem G20.

_ - Miedwiediew i Berlusconi wymienili podglądy na temat przygotowań do kwietniowego szczytu G20 w Londynie i podkreślili konieczność intensyfikacji bliskiej współpracy w celu wypracowania uzgodnionych stanowisk i konkretnych propozycji na londyński szczyt _ - głosi komunikat Kremla po rozmowie polityków.

Szczyt G20 - krajów rozwiniętych i gospodarek wschodzących - będzie poświęcony próbom pokonania światowego kryzysu finansowego.

Prezydent Miedwiediew, jak podaje służba prasowa Kremla, powiedział premierowi Berlusconiemu, że wkrótce stronie włoskiej zostaną przekazane rosyjskie propozycje dotyczące porządku obrad londyńskiego szczytu.

AFP pisze, że w poniedziałek prezydent Miedwiediew przeprowadził rozmowy telefoniczne z brytyjskim premierem Gordonem Brownem i niemiecką kanclerz Angelą Merkel, apelując o _ nowe inicjatywy _ prowadzące do _ konkretnych decyzji dla zakończenia światowego kryzysu finansowego _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)