Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedwiediew
18.05.2011 11:57

Miedwiediew vs. Putin? Nie chodzi o show

Prezydent Rosji niebawem podejmie decyzje, czy wystartuje w wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Rosji zadeklarował, że niebawem podejmie decyzje, czy wystartuje w wyborach prezydenckich. *

Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że decyzji w tej sprawie nie będzie podejmował w nieskończoność. Zapewnił, że niedługo ją ogłosi. Dał jednak do zrozumienia, że konferencja prasowa nie jest dobrym miejscem do wygłaszania tego typu deklaracji.

Prezydent Miedwiediew podkreślił, że celem jego uczestnictwa w polityce jest osiągnięcie określonych celów - uczynienie życia ludzi lepszym, a nie polityczny show. Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku. Do kandydowania przymierza się też obecny premier Władimir Putin.

Prezydent Rosji zapowiedział też dalsze zmiany kadrowe w korpusie gubernatorskim kraju. Jak podkreślił, wymienił dotąd połowę gubernatorów w kraju. _ Nikt nie obejmuje władzy na zawsze _ - mówił Dmitrij Miedwiediew i dodał, że sprzeciwia się temu, by pracować 20 lat na jednym stanowisku. A takich gubernatorów zastał gdy obejmował funkcję prezydenta. Jego zdaniem, trzeba raczej dawać szansę młodym i edukować ich jako nowe kadry.

Pytany o to dlaczego w związku z tym nie wymienił żadnego z ministrów, odpowiedział, że państwo traktuje jak organizm i wymiana poszczególnych organów państwa mogłoby zaburzyć jego pracę.

Dmitrij Miedwiediew spotkał się z dziennikarzami na otwartej konferencji prasowej w auli Moskiewskiej Szkoły Zarządzania Skołkowo, działającej pod jego patronatem. Prezydent Rosji sam moderuje przebieg konferencji. Wskazuje zadających pytania spośród licznie zgromadzonych na sali i odpowiada na pytania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t36869.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;starcie;miedwiediewa;z;putinem,55,0,812343.html) Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem? Z sondażu wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;sondazach;przed;miedwiediewem,240,0,812272.html) Putin w sondażach przed Miedwiediewem Według Centrum Lewady, zaufanie do premiera Putina deklaruje wciąż 70 proc. obywateli Rosji, a do prezydenta Miedwiediewa - 65 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;przeciw;miedwiediewowi;w;wyborach,145,0,811921.html) Putin przeciw Miedwiediewowi w wyborach? Obydwaj politycy nie wykluczają takiego scenariusza. Na razie ucinają spekulacje.
Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz