Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: Nie komentuję rosyjskich gazet

0
Podziel się

Polska czeka na ujawnienie nowych dokumentów smoleńskich.

Miller: Nie komentuję rosyjskich gazet
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEinZUGJ

Szef MSWIA Jerzy Miller, który przewodniczy polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, nie chce na razie oceniać dokumentów znalezionych na miejscu tragedii. Dokumenty na temat katastrofy prezydenckiego Tu-154 M ma dziś upublicznić Międzypaństwowy Komitet Lotniczy.

Jerzy Miller przyznaje jedynie, że są to kolejne materiały, które mogą pomóc w pracach polskich ekspertów. - _ Na pewno o błahe dokumenty komisja nie zabiega _ - stwierdził minister.

Zebrane do przekazania materiały zajmują 8 skrzynek. Są tam dokumenty nawigacyjne, tablice i wykazy oraz zbiór informacji aeronawigacyjnych Rosji. Jerzy Miller przyznał, że niektóre prace polskich ekspertów badających przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem są uzależnione od dokumentów, które dziś upublicznić ma Międzypaństwowy Komitet Lotniczy.

bEinZUGL

Jerzy Miller pytany był również przez dziennikarzy o artykuł w rosyjskiej gazecie _ Wriemia Nowostiej _, która informowała, że prawda o katastrofie smoleńskiej może być gorzka dla Polski. Zaznacza, że zasugerował to szef MSWiA na łamach _ Newsweek Polska _. Jerzy Miller nie chciał jednak komentować tej publikacji.

POSŁUCHAJ JERZEGO MILLERA:

Materiały upublicznione przez Rosjan mają być przekazane Edmundowi Klichowi - przedstawicielowi Polski akredytowanemu przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t98351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;sledztwo;w;sprawie;tuska;i;komorowskiego,100,0,663908.html) Będzie śledztwo w sprawie Tuska i Komorowskiego? Berliński adwokat uważa, że politycy działali na szkodę Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t104235.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;przekazala;polsce;akta;smolenskiego;sledztwa,164,0,657828.html) Rosja przekazała Polsce akta smoleńskiego śledztwa W 11 przekazanych tomach są protokoły przesłuchań i oględzin miejsca katastrofy. Nie ma protokołów z sekcji zwłok. Gen. Krzysztof Parulski ma nadzieję, że będą one w kolejnej partii dokumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t104112.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;polska;w;sprawie;smolenska;jest;bezradna,194,0,657090.html) Macierewicz: Polska w sprawie Smoleńska jest bezradna Poseł PiS wytyka błędy rządu w relacjach z Rosjanami.
bEinZUHm
KOMENTARZE
(0)