Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: Rosjanie cięli wrak samolotu? Nic nie wiem o tym

0
Podziel się

Rosjanie mieli przecinać skrzydła rozbitego Tupolewa.

Miller: Rosjanie cięli wrak samolotu? Nic nie wiem o tym
(PAP/Leszek Szymański)
bEgChgFx

Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller (na zdjęciu) nie ma wiedzy na temat celowego _ cięcia _ wraku samolotu Tu-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

W mediach pojawiły się ostatnio informacje na ten temat. Według nich Rosjanie mieli między innymi przecinać skrzydła rozbitego Tupolewa, wybijać szyby z okien samolotu oraz przecinać kable.

_ - Nic mi o tym nie wiadomo _ - powiedział dziennikarzom szef MSWiA po zakończeniu posiedzenia komisji obrony dotyczącej katastrofy smoleńskiej i ustaleń polskiej komisji w tej sprawie.

bEgChgFz

Jeszcze w trakcie posiedzenia sejmowej komisji obrony posłowie pytali Millera o to, jak Rosjanie określili status lotu prezydenckiego samolotu w dniu katastrofy. W tej kwestii też są sprzeczne doniesienia - jedni twierdzą, że lot był cywilny inni, że wojskowy. Minister Miller powiedział, że żadne z tych określeń nie jest zgodne z tym, co zapisano w raporcie rosyjskiej komisji MAK.

Szef MSWiA odniósł się również do wypowiedzi sprzed tygodnia pułkownika Edmunda Klicha, który jest akredytowany przy rosyjskiej komisji MAK. Klich mówił w ubiegły czwartek w Sejmie, że kilka razy został wyproszony z prac, jakie przeprowadzali Rosjanie.

Zdaniem ministra Millera jeśli tak było, to została złamana konwencja chickagowska. Szef MSWiA dodał jednocześnie, że nie ma na ten temat informacji. _ - Jeśli tak było to Edmund Klich powinien poinformować o tym odpowiednie organy państwowe _.

bEgChgGa
KOMENTARZE
(0)