Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
03.04.2013 09:41

Młodzi Pakistańczycy wolą szariat od demokracji

Według opublikowanego w środę badania 32 procent Pakistańczyków w wieku 18-29 lat sądzi, że rządy wojskowych są najlepszym systemem polityczno-prawnym dla kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Młodzi Pakistańczycy jako najlepszy system polityczno-prawny chętniej wskazują szariat i rządy wojskowych niż demokrację - wynika z sondażu przeprowadzonego przez British Council. 94 procent uważa, że ich kraj zmierza w złym kierunku.

Według opublikowanego w środę badania 38 procent Pakistańczyków w wieku 18-29 lat sądzi, że szariat jest najlepszym systemem polityczno-prawnym dla kraju. 32 procent wskazań zdobyły rządy wojskowych, a demokracja znalazła się na ostatnim miejscu z wynikiem 29 procent.

Mniej niż jedna czwarta ankietowanych sądzi, że oni sami lub ich rodziny skorzystali na demokracji. 94 procent uważa, że kraj idzie w złym kierunku. W 2007 roku opinię tę podzielała jedynie połowa badanych.

Według BBC badanie ukazało głos pesymistycznego pokolenia rozczarowanego pięcioma latami rządów cywilnych w kraju, w którym doszło w przeszłości do trzech wojskowych zamachów stanu. 11 maja w Pakistanie mają się odbyć wybory parlamentarne, w których ważna rola przypadnie właśnie ludziom poniżej 30. roku życia, stanowiącym prawie jedną trzecią spośród zarejestrowanych wyborców.

Większość badanych zadeklarowała także, że bardziej ufa armii niż jakiejkolwiek innej instytucji. O wojskowych pozytywne zdanie ma około 70 procent, a o rządzie - tylko 13 procent.

Co czwarty badany powiedział, że bezpośrednio doświadczył przemocy lub był jej świadkiem; liczba ta do ponad 60 procent wzrasta na terytoriach plemiennych przy granicy z Afganistanem.

Jednocześnie największym powodem do niepokoju dla badanych Pakistańczyków są rosnące ceny, a nie terroryzm.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie składają ofertę. "To niedorzeczne" Talibski Ruch Pakistanu zażądał dzisiaj wprowadzenia szariatu w całym kraju i zakończenia operacji wojsk pakistańskich przeciwko talibom afgańskim.
Afganistan w tej sprawie jest już samodzielny Pakistan jako mocarstwo regionalne posiadające broń nuklearną jest uważany za kluczowy kraj w stabilizowaniu sytuacji w Afganistanie.
Mordowali cywilów w obozie dla uchodźców Samochód pułapka dokonał masakry w obozie dla uchodźców w Peszawarze na północnym wschodzie Pakistanu.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz