Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's obniżył rating Francji

0
Podziel się:

Agencja ratingowa zmniejszyła ocenę wiarygodności kredytowej i uważa, że reformy nie wystarczą do odzyskania konkurencyjności.

Moody's obniżył rating Francji
(ell brown/CC/Flickr)
bFfJzXuJ

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła w poniedziałek wieczorem długoterminową ocenę wiarygodności zadłużeniowej Francji o jeden stopień - z dotychczasowej najwyższej AAA do AA1.

W ogłoszonym komunikacie Moody's przypisuje Francji negatywną perspektywę i nie wyklucza dalszego obniżenia ratingu. Jak podkreśliła, zapowiedziane przez francuski rząd reformy są pożądane, lecz nie wystarczą, by kraj odzyskał konkurencyjność.

Moody's winę za obniżkę ratingu przypisuje także ryzyku opuszczenia strefy euro przez Grecję, spowolnieniu wzrostu gospodarczego i prawdopodobieństwu, że Francja będzie musiała wesprzeć pakiety pomocy dla innych państw UE.

bFfJzXuL

Agencja usług finansowych Standard & Poor's obniżyła rating Francji już w styczniu. Francuski minister finansów Pierre Moscovici skomentował, że obniżka oceny motywuje rząd do podjęcia reform strukturalnych. Uznał, że winę za pogorszenie ocen Francji ponoszą poprzednie rządy.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigant z GPW na celowniku agencji ratingowej Moody's zmienił perspektywę długoterminowego ratingu A2 oraz ratingu depozytów banku PKO BP do negatywnej ze stabilnej.
Moody's straszy obniżką ratingu. Tym razem... Agencja ratingowa obcięła ze stabilnej do negatywnej perspektywę dla tego ratingu.
Znów obcięli rating. Teraz jest "negatywny" To skutek obaw o wiarygodność kredytową państw strefy euro.
bFfJzXvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)