Notowania

zamieszki w syrii
01.08.2011 14:05

Moskwa apeluje do Syrii o zakończenie prowokacji i represji

Do położenia kresu prowokacjom i represjom w Syrii, a także do maksymalnej powściągliwości namawia władze syryjskie i opozycję tego kraju rosyjskie MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Rosja wyraziła głębokie zaniepokojenie informacjami o bardzo licznych ofiarach (w Hamie). Stosowanie siły wobec osób cywilnych, a także wobec przedstawicieli struktur państwowych jest niedopuszczalnie i powinno ustać - napisano w oświadczeniu MSZ.

We wczorajszym ataku syryjskiej armii na miasto Hama, położone około 200 km na północ od Damaszku, zginęło około 100 osób. Syryjscy obrońcy praw człowieka uznali ten dzień za jeden z najbardziej krwawych od początku rewolty w Syrii, gdzie protesty przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi trwają od połowy marca.

Dzisiejsze oświadczenie rosyjskiej dyplomacji jest, jak pisze agencja AFP, najmocniejszym dotąd apelem Moskwy skierowanym do władz syryjskich od początku rewolty. Rosja sprzeciwiała się dotąd przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która potępiłaby represje w Syrii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t145628.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;chce;interwencji;w;syrii;rosja;przeciw,220,0,858588.html) Francja chce interwencji w Syrii, Rosja przeciw W rozmowie z premierem Fillonem Władymir Putin wyraził przekonanie, że takie działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t139351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostrzega;ze;syria;pojdzie;w;slady;libii,151,0,828823.html) Ostrzega, że Syria pójdzie w ślady Libii Ławrow: Rosja ma nadzieję, że scenariusz libijski z aktorami ingerującymi w sytuację, nie powtórzy się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/baszar;el-asad;chwali;swoich;zolnierzy,33,0,884257.html) Asad wie, kto mu pomoże. "Narodowa duma" Prezydent Syrii Baszar el-Asad zwrócił się do żołnierzy gratulując patriotyzmu w związku z 66. rocznicą powstania armii syryjskiej.
Tagi: zamieszki w syrii, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz