Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mrozy na Ukrainie. Ma być minus 30

0
Podziel się

Z objawami wychłodzenia organizmu i odmrożeniami w ciągu ostatnich pięciu dni zgłosiło się do szpitali i ośrodków zdrowia ponad 850 osób.

Mrozy na Ukrainie. Ma być minus 30
(PAP/EPA)
bDTXTRAl

Do 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnych mrozów na Ukrainie, z czego 13 osób zmarło z wychłodzenia w ciągu ostatniej doby - poinformowało w Kijowie ukraińskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSN).

Z objawami wychłodzenia organizmu i odmrożeniami w ciągu ostatnich pięciu dni zgłosiło się do szpitali i ośrodków zdrowia ponad 850 osób; 723 z nich hospitalizowano - czytamy w komunikacie MSN.

Dziś rano temperatura w Kijowie wynosiła minus 22 stopnie Celsjusza. Synoptycy oczekują, że w niektórych regionach kraju słupek rtęci może spaść nawet poniżej 30 kresek.

bDTXTRAn

Dla ochrony przed chłodem na Ukrainie wciąż powstają nowe punkty, w których wydawane są ciepłe posiłki. MSN informuje, że do działających już 1735 takich punktów niebawem dołączy kolejnych 122.

W związku z silnymi mrozami w Kijowie od dziś do niedzieli przerwano zajęcia w szkołach. Lekarze radzą, zwłaszcza starszym ludziom, by - w miarę możliwości - unikali wychodzenia z domów.

Czytaj więcej na temat mrozów w Money.pl
18 ofiar zimy w dwa dni. 32 stopnie poniżej zera 18 osób zmarło na Ukrainie w ciągu ostatnich dni w wyniku utrzymujących się silnych mrozów.
Prawie 200 ofiar zimy. Winny alkohol Minusowe temperatury zabiły od początku grudnia już 185 osób, alarmuje policja.
Wielkie mrozy w całej Polsce. Zginęły 3 osoby W nocy w niektórych miastach było nawet poniżej minus dwudziestu stopni.
bDTXTRAO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)