Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ Francji podtrzymuje zaproszenie dla Putina na 70. rocznicę D-Day

0
Podziel się

- Na razie nadal jest zaproszony - powiedział Fabius, zapytany w radiu Europe 1 o udział Putina w obchodach rocznicowych w Normandii.

MSZ Francji podtrzymuje zaproszenie dla Putina na 70. rocznicę D-Day
(Marie-Lan Nguyen/CC/wikipedia)
bEpWCwdN

Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż jest zaproszony na 6 czerwca do Francji na obchody 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii - oznajmił szef francuskiego MSZ Laurent Fabius (na zdjęciu). Dodał, że nie ma decyzji o anulowaniu sprzedaży Rosji okrętów Mistral.

_ Na razie nadal jest zaproszony _ - powiedział Fabius, zapytany w radiu Europe 1 o udział Putina w obchodach rocznicowych w Normandii.

Pytany o ewentualną rezygnację ze sprzedaży Rosji dużych okrętów desantowych Mistral Fabius wyjaśnił, że na razie rozważane jest zawieszenie kontraktów. Przy czym, na razie do tego nie doszło, ponieważ _ będzie to trzeci etap sankcji, na jakim na razie nie jesteśmy _ - mówił Fabius. Zastrzegł też, że nie ma powodu, by tylko Francja wprowadzała taki rodzaj sankcji wobec Rosji w związku z sytuacją na Krymie.

bEpWCwdP

6 czerwca 1944 roku (tzw. D-Day) odbyło się lądowanie wojsk aliantów zachodnich na pięciu plażach Normandii. Alianci napotkali na zaciekły opór wojsk niemieckich. Ocenia się, że podczas D-Day oraz późniejszych trzech miesięcy zaciętych walk o kontrolę nad Normandią zginęło lub zostało rannych 215 tys. alianckich żołnierzy oraz podobna liczba żołnierzy niemieckich. Opanowanie północnej Francji otworzyło jednak aliantom drogę na Paryż, a później na Belgię, Holandię i Niemcy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpWCweq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)