Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ odradza podróże do Egiptu. Zagrożenie terroryzmem

0
Podziel się

W związku z możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa polskich obywateli ministerstwo odradza wszelkie podróże do Egiptu poza główne ośrodki turystyczne.

MSZ odradza podróże do Egiptu. Zagrożenie terroryzmem
(Chameleons Eye/Photoshot/REPORTER)
bEiJTEZh

W związku z możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa polskich obywateli Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Egiptu poza główne ośrodki turystyczne nad Morzem Czerwonym - podano oficjalnym komunikacie.

_ Obywatele polscy przebywający w Kairze oraz innych większych miejscowościach Egiptu powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy _ - napisano w komunikacie MSZ..

Ze względu na coraz częstsze przypadki zarażenia wirusem H1N1 na terenie całego Egiptu MSZ zaleca także unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów czy centrów handlowych.

bEiJTEZj

MSZ uznaje jednocześnie za możliwe, z punktu widzenia bezpieczeństwa polskich obywateli, wyjazdy zorganizowane do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym; ostrzega jednak przed wszelkimi wyjazdami indywidualnymi oraz grupowymi poza ośrodki turystyczne.

Za szczególnie niebezpieczne resort uznaje wyjazdy do gubernatorstwa Północnego Synaju, ze względu na znaczny wzrost w ostatnim okresie działalności grup przestępczych oraz ataków terrorystycznych.

MSZ podkreśla także, że wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z ambasadą RP w Kairze pod numerem telefonu +201005485500.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych.

bEiJTEZp

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, pierwszego szefa państwa wybranego w wolnych wyborach, w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl

bEiJTEZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)