Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mubarak przestał jeść. "Bardzo cierpi"

0
Podziel się:

Były prezydent Egiptu przebywa od czerwca w szpitalu w Szarm el-Szejk.

Mubarak przestał jeść. "Bardzo cierpi"
(primeministergr/CC/Flickr)

Przebywający dłuższy czas w szpitalu były prezydent Egiptu Hosni Mubarak jest osłabiony, gdyż odmawia jedzenia i przyjmuje jedynie napoje - podała agencja MENA. 3 sierpnia polityk ma stanąć przed sądem za zabójstwa uczestników pokojowych demonstracji.

_ - (Mubarak) całkowicie odmawia jedzenia, pije jedynie trochę płynów. Bardzo schudł, jest osłabiony i bardzo cierpi _ - poinformowała MENA, powołując się na dyrektora szpitala w Szarm el-Szejk, gdzie od czerwca na warunkach aresztu domowego przebywa były szef państwa.

Ponad tydzień temu państwowa telewizja poinformowała, że Mubarak zapadł w śpiączkę, następnie zdementowała te doniesienia. 83-letni Mubarak trafił do szpitala z powodu problemów z sercem. Stan jego zdrowia wywołuje różne spekulacje. W czerwcu pojawiły się doniesienia, że były prezydent cierpi na raka żołądka, ale nie zostały one potwierdzone przez ministerstwo zdrowia.

Oskarżony o nadużycia władzy i _ zabójstwa z premedytacją _ uczestników pokojowych demonstracji Mubarak oraz współodpowiedzialny za nie były szef egipskiego MSW, Habib al-Adli, mają stanąć w 3 sierpnia przed sądem w Kairze. W procesie sądzeni będą również dwaj synowie Mubaraka: Alaa i Gamal oraz sześciu byłych doradców al-Adliego.

Według oficjalnego bilansu w czasie 18 dni bezprecedensowych demonstracji w Egipcie zginęło 846 osób. Po ustąpieniu Mubaraka 11 lutego tego roku wskutek demonstracji ludowych, które rozpoczęły się 25 stycznia, główni jego współpracownicy zostali aresztowani, a przeciwko niektórym toczą się już procesy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t86233.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;bliski;zawalu;uniknie;wiezienia,35,0,842275.html) Mubarak bliski zawału. Uniknie więzienia? Zdaniem prokuratora były egipski prezydent powinien nadal przebywać w szpitalu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rachunek;za;rewolucje;31;mld;dolarow,249,0,832761.html) Rachunek za rewolucję: 31 mld dolarów Protesty, które wstrząsnęły Egiptem i doprowadziły do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka, sprawiły, że deficyt budżetowy tego kraju może sięgnąć 185 mld funtów egipskich (31 mld USD) w następnym roku podatkowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t139522.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zona;mubaraka;przekazala;majatek;panstwu,199,0,830663.html) Żona Mubaraka przekazała majątek państwu Była pierwsza dama Egiptu przekazała państwu nieruchomości i fundusze o wartości około 3 mln amerykańskich dolarów.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)