Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Muhammad najpopularniejszym imieniem w Londynie

0
Podziel się

Harry dla chłopca, Amelia dla dziewczynki to najpopularniejsze imiona dla noworodków w Anglii i Walii w ubiegłym roku. Londyńczycy najczęściej dawali synom imię Muhammad.

Muhammad najpopularniejszym imieniem w Londynie
(www.CGPGrey.com/Flickr)
bErwMSPV

Harry dla chłopca, Amelia dla dziewczynki to najpopularniejsze imiona dla noworodków w Anglii i Walii w ubiegłym roku. Londyńczycy najczęściej dawali synom imię Muhammad - informuje BBC News.

BBC, a także dziennik _ Independent _ wiadomość o tym, że Harry króluje wśród imion dla chłopców, opatrują zdjęciem wnuka królowej Elżbiety II - księcia Harry'ego. _ Guardian _ zastrzega jednak, że być może jest to zasługą nieustającej popularności książek i filmów o Harrym Potterze lub członka boys bandu _ One Direction _, Harry'ego Stylesa.

Za Harrym w pierwszej piątce najpopularniejszych imion męskich są: Oliver, Jack, Charlie i Jacob. Po Amelii najpopularniejsze żeńskie imiona to Olivia, Jessica, Emily, Lily. Również przed dekadą, w 2002 roku imiona Oliver i Jack były w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych dla chłopców, a Olivia, Jessica i Emily - dla dziewczynek.

bErwMSPX

Jak wynika z danych ONS, w ostatniej dekadzie najszybciej zdobywającym popularność imieniem dla dziewczynek było Lexi - w 2002 roku zajmowało 1613. miejsce, a w 2012 - 46.

Brytyjski Główny Urząd Statystyczny (ONS), który opublikował dane, klasyfikuje podobne imiona, ale o różnej pisowni osobno. I tak, w Londynie, gdzie na pierwszym miejscu jest Muhammad wśród imion chłopięcych, to samo imię w innym wariancie - Mohammed, znajduje się na miejscu czwartym.

Na 729574 narodzonych dzieci w Anglii i Walii, 13 proc. nazwano jednym z 10 najpopularniejszych imion.

Szkocja i Irlandia Północna opublikowały dane za 2012 rok w grudniu i najpopularniejsze były imiona Jack i Sophie.

bErwMSQd
Czytaj więcej w Money.pl
Jakie imię dla dziecka Williama i Kate? Wiktoria, Jakub, Diana, Elżbieta, Grace i George to najczęściej typowane imiona dla dziecka księcia Williama i księżnej Kate.
Królewski skandalista pojawił się publicznie Brytyjski książę Harry w poniedziałek wieczorem po raz pierwszy pojawił się publicznie od czasu opublikowania przed blisko dwoma tygodniami jego nagich zdjęć.
Księżna Cambridge jako Madonna? Londyński artysta o pseudonimie Pegasus znalazł nietypowy sposób dla uczczenia narodzin syna brytyjskiego następcy tronu.

int.

bErwMSQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)