Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Haiti szaleje cholera, Caritas rusza z pomocą

0
Podziel się:

W ostatnich dniach zmarło co najmniej 135 osób, a 1,5 tys. zaraziło się.

Na Haiti szaleje cholera, Caritas rusza z pomocą
(PAP/EPA)
bEJdseYB

Caritas Polska jest gotowa w każdej chwili poszerzyć swoją pomoc dla Haiti o środki finansowe lub leki, potrzebne do walki z cholerą. Jak poinformowały światowe agencje, w północnej części Haiti rozprzestrzenia się cholera.

W ostatnich dniach z powodu tej choroby zmarło co najmniej 135 osób, a półtora tysiąca zaraziło się jej bakterią.

Jak powiedział wicedyrektor Caritas Polska, ksiądz Marcin Brzeziński, w sprawach pomocy międzynarodowej decyzję o jej uruchomieniu podejmuje Caritas Internationalis.

bEJdseYD

Ksiądz Marcin Brzeziński przyznaje, że sytuację na Haiti utrudniają zniszczenia spowodowane styczniowym trzęsieniem ziemi, które doprowadziło do śmierci ćwierć miliona ludzi. Po kataklizmie dwa miliony Haitańczyków w dalszym ciągu pozbawionych jest dachu nad głową.

Ksiądz Brzeziński przypomina również, że Caritas Polska uczestniczy w odbudowie na Haiti trzech szkół, zniszczonych przez trzęsienie ziemi.

Ksiądz Marcin Brzeziński ma nadzieję, że odbudowywane na Haiti z pomocą Caritas Internationalis szkoły będą gotowe w ciągu roku.

Polacy na pomoc zniszczonej wyspie przekazali około 11 milionów złotych.

bEJdseYJ

W tej chwili w rejonach Haiti, w których wystąpiło trzęsienie ziemi szczególnie dotkliwe są braki czystej wody pitnej, a ryzyko zachorowania na cholerę, zwiększa picie wody z rzek.

bEJdseZe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)