Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na in vitro z budżetu na razie nie ma szans

0
Podziel się:

Politycy zgodnie twierdzą, że przed wyborami nie da się w tej sprawie nic ustalić.

Na in vitro z budżetu na razie nie ma szans
(PAP/Paweł Supernak)

Politycy są zgodni, że sprawa in vitro nie zostanie rozstrzygnięta w tej kadencji Sejmu. Uważają, że problem in vitro to w naszym kraju sprawa światopoglądowa, która budzi gorące emocje.

Marek Kuchciński podkreślił, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest wola rozstrzygnięcia tej sprawy. Jednocześnie przypomniał, ze jego ugrupowanie reprezentuje w tej sprawie światopogląd zgodny z ideą kościoła katolickiego.

- _ W obecnej sytuacji zyskusja zawsze będzie przekładała się na sytuacje polityczną. Gdyby pojawiło się rozwiązanie wspólne, to byśmy je popierali _ - mówi Kuchciński.

POSŁUCHAJ MARKA KUCHCIŃSKIEGO:

Bartosz Arułkowicz z SLD podkreślił, że w sprawie in vitro nie ma i nie było woli rozstrzygnięcia sprawy. Jego zdaniem takie stanowisko krzywdzi wiele polskich rodzin.

- _ To procedura nowoczesna, taka, jaką stosuje cała Europa i świat. Takiej, za którą świat przyznaje nagrodę Nobla _ - przekonuje poseł.

POSŁUCHAJ BARTOSZA ARŁUKOWICZA:

Jarosław Kalinowski z PSL powiedział, że sprawa jest przeciągana ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne.

- _ To jest kwestia stanowiska poszczególnych klubów. Tylko o tyle, że kierownictwa partii źle widziałyby głęboki podział wewnętrzny przed wyborami. To bardzo źle _ - uważa poseł PSL.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KALINOWSKIEGO:

Paweł Poncyliusz z PJN powiedział, że jego ugrupowanie jest skłonne głosować nad sprawą in vitro jeszcze w tej kadencji, jednak ważniejsza od in vitro jest sprawa dofinansowania leczenia bezpłodności.

- _ Moim zdaniem pieniądze z budżetu powinny iść na szukanie przyczyn bezpłodności. Jak zostaną wolne środki, to rozmawiajmy dalej _ - wyjaśnia Poncyljusz.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLIUSZA:

Jarosław Gowin z PO nie widzi woli rozstrzygnięcia tej sprawy w kierownictwie żadnej partii w tej kadencji. Według niego, większość opowiada sięza dopuszczalnością finansowania tej metody z budżetu. Różnice polegają tylko na sposobie traktowania zarodków.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

Media pisały, że szefostwo PO boi się ideologicznej burzy w sprawie in vitro. I dlatego nie chce wprowadzać ustawy przed wyborami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t125485.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/poncyljusz;partie;wydaja;subwencje;na;limuzyny,138,0,734858.html) Poncyljusz: Partie wydają subwencje na limuzyny Partie mają na kontach potężne pieniądze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t115965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/litwa;in;vitro;powinno;byc;refundowane,152,0,708248.html) Litwa: In vitro powinno być refundowane Tak uważa przewodnicząca litewskiego Sejmu Irena Degutiene. Trwa debata nad dwoma projektami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t19132.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kary;za;in;vitro;nie;bedzie;skrajny;projekt;odrzucono,131,0,701315.html) Kary za in vitro nie będzie. Skrajny projekt odrzucono Posłowie odrzucili projekt, który proponował więzienie za in vitro. Do prac w komisji skierowano pięć projektów - cztery autorstwa posłów PO oraz jeden - Bolesława Piechy z PiS-u.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/in;vitro;w;sejmie;kopacz;nie;ma;zadnego;przymusu,112,0,697200.html) In vitro w Sejmie. Kopacz: Nie ma żadnego przymusu Minister jest zwolennikiem finansowania in vitro z budżetu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)