Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na świecie jest 5 mld abonamentów na telefon komórkowy

0
Podziel się:

Obecnie jest ich siedem razy więcej niż 10 lat temu.

Na świecie jest 5 mld abonamentów na telefon komórkowy
(Darrenbaker/Dreamstime)

Liczba abonamentów telefonii komórkowej przekroczyła ten poziom w zeszłym tygodniu. Obecnie jest ich siedem razy więcej niż 10 lat temu - wynika z badań szwedzkiej firmy Ericsson.

Liczba abonamentów wzrasta codziennie o 2 mln, _ w dużej mierze dzięki rynkom wschodzącym, takim jak Indie i Chiny _ - podała firma. Ericsson, opierając się na danych z sektora, uznał, że pięciomiliardowy abonament zarejestrowany został w czwartek 8 lipca 2010 roku.

W 2000 roku około 720 mln ludzi miało abonament na telefon komórkowy, czyli mniej, niż wynosi obecna liczba użytkowników komórek w Chinach.

Według szwedzkiej firmy 80 procent połączeń z internetem będzie wkrótce realizowanych poprzez przenośne telefony.
Przez abonament firma rozumie zarówno abonament w ścisłym znaczeniu, jak i bardzo popularne _ prepaidy _ - telefony na kartę, gdzie usługi świadczone przez operatora opłacone są z góry - wyjaśnił rzecznik Ericssona.

Kilka abonamentów może należeć do jednej osoby, czyli liczba 5 mld nie jest równoznaczna z liczbą użytkowników telefonów komórkowych. Na świecie żyje obecnie według ONZ 6,8 mld ludzi.

Abonamentów trzeciej generacji telefonii komórkowej 3G obejmującej dostęp do internetu jest teraz 500 mln i w 2015 roku będzie ich 3,4 mld - przewiduje Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)