Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
10.01.2008 07:13

Nacjonalista przedstawicielem Rosji przy NATO

Prezydent Putin delegował do kontaktów z Sojuszem Dmitrija Rogozina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Prezydent Rosji Władimir Putin mianował znanego nacjonalistycznego polityka Dmitrija Rogozina na stanowisko stałego przedstawiciela Rosji przy NATO.

W końcu zeszłego roku kandydaturę 44-letniego Rogozina zatwierdziła Komisja Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.

Rogozin do niedawna stał na czele nacjonalistycznej partii Rodina. W 2005 i 2006 roku był wśród inicjatorów tzw. rosyjskich marszów, manifestacji ulicznych skrajnych nacjonalistów, organizowanych w Moskwie i innych dużych miastach dla uczczenia Dnia Jedności Narodowej, przypadającego 4 listopada nowego święta państwowego Rosji, upamiętniającego wypędzenie polskich wojsk z Kremla w 1612 roku.

Rogozin zasiadał w Dumie od 1997 roku. W latach 2003-04 był wiceprzewodniczącym izby. Wcześniej - od 1999 do 2003 roku - kierował Komisją Spraw Zagranicznych Dumy. W latach 2002-2004 był jednocześnie specjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji ds. obwodu kaliningradzkiego.

Rogozin zastąpi w Brukseli 57-letniego generała Konstantina Tockiego, byłego dowódcę rosyjskich wojsk ochrony pogranicza.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz