Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nacjonalizm spowoduje rozpad Rosji?

0
Podziel się:

Konflikty etniczne są śmiertelnie niebezpieczne mówi prezydent Miedwiediew.

Nacjonalizm spowoduje rozpad Rosji?
(ec.europa.eu)

Konflikty etniczne są _ śmiertelnie niebezpieczne _ dla Rosji i mogą spowodować jej rozpad, jeśli rządowi nie uda się zapobiec nacjonalizmowi przechodzącemu w przemoc i bardziej zdecydowanie likwidować rozruchy - powiedział prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Prezydent Rosji powiedział, że milicja musi działać twardziej, by tłumić takie zamieszki, do których doszło 11 grudnia nieopodal Kremla. Fani piłki nożnej i rasiści skandujący _ Rosja dla Rosjan _ starli się z milicją i pobili ludzi z mniejszości etnicznych na Kaukazie.

Miedwiediew powiedział w trakcie posiedzenia organu doradczego - Rady Państwowej - że regionalne władze muszą ściślej współpracować z grupami etnicznymi w celu zapobieżenia wzrostowi agresywnego nacjonalizmu.

_ - Konflikty międzyetniczne są śmiertelnie niebezpieczne dla Rosji _ - powiedział Miedwiediew, podkreślając, że nie wolno dopuścić do tego, by jacyś _ głupcy zniszczyli nasz wspólny dom _.

Podczas posiedzenia doszło do wymiany zdań między prezydentem a premierem - piszą agencje. Premier Władimir Putin wskazał na ZSRR jako na przykład przyjaznych kontaktów między różnymi grupami etnicznymi. Prezydent Miedwiediew oświadczył, że doświadczeń radzieckich nie można powtórzyć.

_ - Czy możemy powtórzyć to, co zostało zrobione w czasach ZSRR? Nie, to niemożliwe _ - powiedział Miedwiediew przypominając, że Związek Radziecki był państwem opartym na ideologii i bardzo surowych prawach. _ - Rosja jest inna _ - dodał.

11 grudnia doszło do starć pseudokibiców piłkarskich i nacjonalistów z milicyjnymi siłami specjalnymi OMON na Placu Maneżowym, w samym sercu Moskwy. Obrażeń doznały 32 osoby, a 66 zostało zatrzymanych, gdy manifestacja przekształciła się w starcia między milicją a tysiącami nacjonalistów i fanów piłki nożnej; domagali się ukarania winnych śmierci jednego z kolegów, który zginął w bójce z przybyszami z Kaukazu. To zdarzenie wywołało kolejne akty przemocy podyktowane ksenofobią.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ashton;rosja;musi;szanowac;prawo,23,0,743959.html) Ashton: Rosja musi szanować prawo Szefowa dyplomacji UE skomentowała tak wyrok w sprawie Chodorkowskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t80969.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/moskwa;broni;dyplomaty;nieprzyjazny;krok,170,0,741802.html) Moskwa broni dyplomaty. "Nieprzyjazny krok" Londyn wyrzucił rosyjskiego dyplomatę za szpiegostwo. Jak twierdzi Kreml - bezpodstawnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezent;od;rzadu;10;dni;wolnego,38,0,743462.html) Prezent od rządu: 10 dni wolnego Ale przez kryzys nadchodzące święta Rosjanie będą obchodzić skromnie niż w poprzednich latach.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)