Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Naloty inspektorów i policji na sklepy z dopalaczami

0
Podziel się:

Tysiące funkcjonariuszy w całym kraju szuka zakazanych substancji.

Naloty inspektorów i policji na sklepy z dopalaczami
(PAP/Piotr Polak)
bEsmJWOJ

Kilkuset inspektorów sanitarnych przy wsparciu prawie trzech tysięcy policjantów rozpoczęło w całym kraju kontrole hurtowni i sklepów z dopalaczami. Kontrolę zarządził Główny Inspektor Sanitarny.

Akcja jest prowadzona w około tysiącu sklepów i hurtowni. _ _

_ - Inspektorzy i funkcjonariusze szukają specyfiku o nazwie Tajfun oraz wszystkich podobnych do tego substancji - _powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Sokołowski.

bEsmJWOL

POSŁUCHAJ MARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO:

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział, że inspektorzy skontrolują wszystkie 854 sklepy, w których można kupić te substancje.

Główny Inspektorat Sanitarny zakazał też sprzedaży tych dopalaczy, na których opakowaniu nie zamieszczono ich składu chemicznego - dodał rzecznik.

POSŁUCHAJ JANA BONDARA:

Policjanci w trakcie kontroli dbają o bezpieczeństwo inspektorów sanitarnych. Szukanie i zabezpieczanie podejrzanych substancji należy do pracowników Sanepidu.
Akcja skierowana przeciwko sklepom i hurtowniom z dopalaczami potrwa kilka dni.

bEsmJWOR

Kolejny dzień i kolejne ofiary dopalaczy. Premier zapowiada wojnę

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne informacje o zatruciach dopalaczami. Po zażyciu ich do szpitala w Zabrzu trafiły cztery osoby. Lekarze ich stan określają jako ciężki, ale stabilny.
W nocy w Łaziskach zmarł 20-latek, który źle się poczuł. Wcześniej powiedział swoim znajomym, że zażywał takie substancje.

O sprawie dopalaczy wypowiadał się również premier. Donald Tuskpoinformował, że rząd intensywnie pracuje nad zmianami w prawie, które umożliwią zakazanie sprzedaży tych substancji. Premier zaznaczył, że rząd chce chronić młodych ludzi przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą używanie tych środków odurzających.

bEsmJWOS
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t74613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fiskus;sprawdzil;dopalacze;i;nie;ma;zastrzezen,92,0,685148.html) Fiskus sprawdził "dopalacze" i nie ma zastrzeżeń Urząd Kontroli Skarbowej skontrolował sklepy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ewa;kopacz;zapowiada;atak;na;sklepy;z;dopalaczami,227,0,684771.html) Ewa Kopacz zapowiada atak na sklepy z dopalaczami Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trafi pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów w przyszłym tygodniu.
bEsmJWPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)