Notowania

wybory prezydenckie 2010
24.06.2010 18:25

Napieralski: po następnym spotkaniu z Komorowskim zdecyduję kogo poprę

Szef SLD czeka teraz na zaproszenie od Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLDGrzegorz Napieralskipoinformował po spotkaniu z marszałkiem SejmuBronisławem Komorowskim, że w przyszłym tygodniu ma się odbyć kolejne spotkanie obu polityków. Po nim lider Sojuszu ma podjąć decyzję ws. ewentualnego poparcia w II turze, któregoś z kandydatów na prezydenta.

_ - To było bardzo dobre spotkanie, w dobrej przyjaznej atmosferze bez żadnych sporów i kłótni. Komorowski przedstawił swój pomysł na sprawowanie urzędu prezydenta, ja przedstawiałem swoją wizję. Różnimy się w niektórych postulatach. Pan marszałek pochodzi z partii liberalnej gospodarczo, jak pochodzę z partii lewicowej. Te wizje w wielu miejscach się różniły. Ale co najważniejsze - szukaliśmy wspólnych punktów w naszych pomysłach i wizjach _ - powiedział Napieralski.

Szef SLD przypomniał, że od kilku dni spotyka się ze swymi wyborcami, aby poznać ich opinię w sprawie tego, czy powinien przed II turą wyborów poprzeć któregoś z kandydatów - Komorowskiego (PO), czy prezesa PiSJarosława Kaczyńskiego. _ Moi wyborcy, to bardzo świadomi wyborcy, mają swoje poglądy, wiedzą co zrobić. Chciałbym być wobec nich bardzo w porządku i zapytać, jak powinien się zachować ich kandydat w II turze wyborów _ - zaznaczył.

_ - Umówiłem się z panem marszałkiem, że po tych wszystkich konsultacjach dojdzie do jeszcze jednego spotkania. Na tym spotkaniu porozmawiamy. Myślę, że po tym spotkaniu, takim finalnym, zapadnie decyzja, co w drugiej turze z moim poparciem _ - powiedział Napieralski.

Dopytywany, czy spotkanie z Komorowskim przybliżyło go do podjęcia decyzji, kogo poprze w II turze, Napieralski powiedział: _ Uważam, że było to dobre spotkanie. Najważniejsze, że szukaliśmy wspólnych punktów, a nie różnic _.

Szef SLD zapewnił też, że - jeśli Jarosław Kaczyński zaprosi go na spotkanie, to on takie zaproszenie przyjmie. _ Polityka polega na dialogu i rozmowie _ - podkreślił.

Tagi: wybory prezydenckie 2010, spotkanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz