Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Napieralski: Trzeba przygotować nową konstytucję

0
Podziel się:

Szef SLD pozytywnie ocenia powołanie komisji konstytucyjnej.

Napieralski: Trzeba przygotować nową konstytucję
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski pozytywnie ocenił planowane przez Platformę Obywatelską powołanie w Sejmie komisji konstytucyjnej.

Szef SLD powiedział w _ Sygnałach Dnia _, że komisja powinna przygotować dla przyszłego parlamentu wnioski dotyczące funkcjonowania ustawy zasadniczej. Napieralski przypomniał, że Sojuszowi od dawna zależało na powołaniu komisji konstytucyjnej. Miałaby ona ocenić, jak sprawdzają się rozwiązania zawarte w ustawie zasadniczej.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:


Zdaniem szefa SLD, w obradach komisji powinni uczestniczyć byli prezydenci, szefowie rządów i przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego.
W komisji konstytucyjnej ma się znaleźć dwóch przedstawicieli SLD. Jednym z nich może być profesor prawa konstytucyjnego poseł Jarosław Matwiejuk.

Szef Sojuszu dodał, że choć ma zastrzeżenia do proponowanego przez PO przewodniczącego komisji - Jarosława Gowina, to nie będzie się sprzeciwiał jego wyborowi. Wniosek o powołanie komisji klub Platformy Obywatelskiej ma w tym tygodniu skierować do marszałka Sejmu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)