Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
patrioty
26.01.2013 16:11

NATO-wskie Patrioty w Turcji gotowe do działania

Sojusz Północnoatlantycki odpowiedział na prośbę władz w Ankarze z jesieni ubiegłego roku, gdy w wyniku ostrzału zza syryjskiej granicy zginęło pięciu tureckich cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redstone.army.mil/Wikipedia)

*Pierwsze, NATO-wskie rakiety Patriot rozmieszczone w Turcji, gotowe do działania. Będą one chronić ją przed ostrzałem z Syrii, pogrążonej w wojnie domowej. *

Sojusz Północnoatlantycki odpowiedział na prośbę władz w Ankarze z jesieni ubiegłego roku, gdy w wyniku ostrzału zza syryjskiej granicy zginęło pięciu tureckich cywilów.

NATO podkreśla, że operacja ma wyłącznie charakter obronny i Patrioty nie będą wykorzystywane do działań ofensywnych. Baterie rakiet, które dostarczyły Niemcy, Holandia i Stany Zjednoczone, będą podlegały NATO-wskiemu dowództwu wojskowemu w Europie.

- _ Ale to nasze wsparcie wojskowe jest oczywiście skoordynowane z obroną turecką. Na razie ustaliliśmy, że cała operacja potrwa rok _ - powiedział generał brygady Gary Deakin (czyt. geri dikin) z Naczelnego Dowództwa Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

Patrioty mogą niszczyć pociski manewrujące, rakiety balistyczne i samoloty. Sojusz rozmieścił je wzdłuż granicy turecko-syryjskiej, mimo sprzeciwu Rosji, która uważa, że doprowadzi to do zaognienia sytuacji w regionie. Upatruje w tym także zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozstawią Patrioty na granicy. Putin ostrzega Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO dali we wtorek zielone światło dla rozmieszczenia baterii pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot w Turcji, by chronić ją przed atakiem powietrznym z Syrii.
Poprosili NATO o rakiety. Dostaną je Berlin wyśle nad granicę z Syrią dwie jednostki Patriotów z obsługą liczącą maksymalnie 170 żołnierzy.
Turcja prosi NATO o pomoc. Chodzi o Syrię Ankara chce rozmieszczenia systemów obrony przeciwrakietowej Patriot wzdłuż jej granicy z Syrią.
Tagi: patrioty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz