Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NATO: Sojusz bliski zakończenia operacji w Libii

0
Podziel się:

Sojusz jest bardzo bliski zakończenia trwającej już 7 miesięcy kampanii powietrznej w Libii.

NATO: Sojusz bliski zakończenia operacji w Libii
(PAP/EPA)

Rzeczniczka NATO Carmen Romero oświadczyła, że Sojusz jest _ bardzo bliski _ zakończenia trwającej już 7 miesięcy kampanii powietrznej w Libii.

Według niej, jest jednak zbyt wcześnie, by ustalić dokładną datę wstrzymania działań, gdyż ludności cywilnej nadal zagrażają ataki sił wiernych Muammarowi Kadafiemu.

Od początku kampanii 19 marca lotnictwo NATO dokonało ponad 9,5 tys. misji bojowych przeciwko celom w Libii. Ze względu na to, że zbrojny opór wobec nowych władz libijskich ogranicza się obecnie do zaledwie kilku miast, Sojusz ograniczył intensywność swych działań do średnio 15 ataków dziennie - podczas gdy w szczytowym okresie operacji w lecie było ich od 70 do 80 dziennie.

Jak zaznaczyła Romero, decyzja o zakończeniu kampanii zostanie podjęta po przeprowadzeniu przez NATO obszernej politycznej i wojskowej analizy sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa.

Naloty NATO w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t155855.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;pentagonu;o;zakonczeniu;misji;w;libii,230,0,931046.html) Cztery warunki wyjścia z Libii. Wyliczają Decyzja o zakończeniu trwającej od siedmiu miesięcy operacji NATO w Libii jest uzależniona od czterech czynników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t92038.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;naloty;nato;w;rejonie;bani;walid,54,0,906806.html) Powstańcy wycofali się. Zrobili miejsce NATO Walki toczą się o jeden z ostatnich bastionów sił Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;oskarza;nato;o;masakre;cywilow,64,0,888896.html) Kaddafi oskarża NATO o masakrę dzieci 85 osób zginęło podczas nalotów lotniczych w wiosce pod miastem Zlitan, 150 km na wschód od stolicy Libii.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)