Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
anders fogh rasmussen
01.10.2012 18:53

NATO uzgodni w 2013 roku plan misji w Afganistanie

Całościowy plan przyszłej misji w Afganistanie zostanie omówiony przez ministrów obrony 28 państw członkowskich i 22 państw partnerskich NATO na spotkaniu w Brukseli 9-10 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

NATO uzgodni do końca 2013 roku główne założenia misji Sojuszu Północnoatlantyckiego w Afganistanie po opuszczeniu tego kraju przez siły bojowe, jak zaplanowano, do końca 2014 roku - oświadczył sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Całościowy plan przyszłej misji w Afganistanie zostanie omówiony przez ministrów obrony 28 państw członkowskich i 22 państw partnerskich NATO na spotkaniu w Brukseli 9-10 października.

Ministrowie mają przy tej okazji opracować _ główne ramy _ misji mającej na celu _ szkolenie, doradzanie i pomaganie _ afgańskich siłom bezpieczeństwa narodowego (armii i policji), które całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo kraju przejmą pod koniec 2014 roku.

_ - Moim celem jest, abyśmy się porozumieli co do głównych założeń (misji) na początku przyszłego roku i sfinalizowali ten plan do końca 2013 roku _ - poinformował Rasmussen na konferencji prasowej w Brukseli.

Szefowie państw i rządów krajów NATO uzgodnili podczas majowego szczytu w Chicago rozpoczęcie misji pomocowej w Afganistanie, w ramach której ma służyć, według szacunków, ponad 10 tysięcy żołnierzy sił międzynarodowych - pisze agencja AFP.

Szef NATO wskazał, że _ do tej pory sześć państw partnerskich wyraziło chęć uczestniczenia w tej misji _. Jak podało źródło z kręgów NATO, chodzi o Szwecję, Gruzję, Australię, Finlandię, Nową Zelandię i Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie siły w Afganistanie. Podejmą decyzję? Podczas narady w BBN omówiono także stopień przygotowań do wycofania polskiego kontyngentu.
Zamach w Libii. NATO ostro reaguje W następstwie ataku na konsulat USA w Bengazi zginął amerykański ambasador i trzej inni Amerykanie - pracownicy personelu. Powodem ataku był nakręcony w USA film obrażający proroka Mahometa.
Zamach na siedzibę NATO. Wśród ofiar dzieci Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych.
Tagi: anders fogh rasmussen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz