Notowania

neapol
26.12.2010 06:40

Neapol na święta tonie w śmieciach

Mieszkańcy Neapolu spędzają Boże Narodzenie wśród ponad 1400 ton niewywiezionych śmieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sonic Julez/CC/Flickr)

Mieszkańcy Neapolu spędzają Boże Narodzenie wśród ponad 1400 ton niewywiezionych śmieci. Mimo wielu obietnic premiera Silvio Berlusconiego nie udało się rozwiązać przed świętami trwającego od września kryzysu śmieciowego.

Szczególnie zasypane odpadkami są ulice w centrum miasta. Nieco lepiej jest na peryferiach. Tuż przed Wigilią w Neapolu leżało 2200 ton śmieci. Przed Świętami udało się wywieźć jedynie część odpadków.

Nie zdołano jednak całkowicie posprzątać miasta, ponieważ zamknięte wczoraj spalarnie śmieci nie przyjmowały transportów. W rezultacie 25 śmieciarek nie wyładowało odpadków zebranych w wigilijny wieczór. Lecz w porównaniu z ostatnimi dniami neapolitańczycy i tak mogą mówić o nieznacznej poprawie. W rejonie Neapolu otwarte jest w Święta tylko jedno wysypisko, w miejscowości Chiaiano.

Władze miejskie zaapelowały do mieszkańców, aby do 27 grudnia, kiedy zakład oczyszczania miasta i spalarnie podejmą pracę, nie wyrzucali śmieci i trzymali je w domu. Przede wszystkim chodzi o opakowania po świątecznych prezentach, których ogromne ilości mogłyby powiększyć jeszcze góry śmieci piętrzące się na ulicach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t123229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/neapol;tonie;w;smieciach;ludzie;wyszli;na;ulice,4,0,724484.html) Neapol tonie w śmieciach. Ludzie wyszli na ulice Mieszkańcy protestują przeciw największemu zaśmieceniu miasta w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t126393.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzym;zdewastowany;po;demonstracjach,214,0,736214.html) Rzym zdewastowany po demonstracjach Studenci, anarchiści i kibice protestowali wczoraj przeciwko rządowi Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t125419.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zostaje;wygral;glosowania,180,0,734644.html) Berlusconi zostaje. Wygrał głosowania Senat i Izba Deputowanych głosowały nad wotum nieufności dla rządu Berlusconiego.
Tagi: neapol, śmieci, berlusconi, włochy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz