Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie debaty Kaczyński-Komorowski?

0
Podziel się

Rozważana jest możliwość debaty czterech najpoważniejszych kandydatów na prezydenta.

Nie będzie debaty Kaczyński-Komorowski?
(PAP/Leszek Szymański, Bartłomiej Zborowski)
bEgqKyvF

*WedługAdama Bielanaz PiS, że sztabJarosława Kaczyńskiegorozważa możliwość debaty czterech najpoważniejszych kandydatów na prezydenta. - _ SztabBronisława Komorowskiegojest otwarty na rozmowy w sprawie debat _ - odpowiadaMałgorzata Kidawa-Błońska (PO). *

Politycy pytani byli w niedzielę, co sądzą o pomyśle debaty czterech kandydatów na prezydenta: Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego,Grzegorza NapieralskiegoiWaldemara Pawlaka.

Jak powiedział dziennikarzom Adam Bielan (PiS), debata czterech kandydatów _ to jedno z kryteriów, które można by zastosować _. Dodał, że ma na myśli przedstawicieli _ czterech ugrupowań, które mają reprezentację w parlamencie, których partie przekroczyły próg wyborczy w ostatnich wyborach do parlamentu krajowego _.

bEgqKyvH

Bielan dodał, że PiS _ bardzo poważnie _ rozważa ten pomysł. _ _

_ - Problem przy organizacji takiej debaty raczej leży w sztabie Bronisława Komorowskiego, niż naszym _ - dodał Bielan.

Według Bielana, debata z udziałem wszystkich kandydatów na prezydenta mogłaby jedynie _ zrodzić chaos _, a wyborcy _ niewiele by z tego zrozumieli _. W jego przekonaniu debata powinna być zorganizowana _ na jakimś neutralnym terytorium _.

- _ Może media publiczne byłyby dobrym miejscem _ - powiedział.

bEgqKyvN

Platforma nie mówi nie

Rzecznik sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), odnosząc się do wypowiedzi Bielana, powiedziała, że to zupełnie nowa propozycja. _ _

_ - Do tej pory sztab Jarosława Kaczyńskiego twierdził, że chce debaty z jednym kandydatem - Bronisławem Komorowskim. To jest zupełnie nowa propozycja, która na pewno zostanie przez nas rozważona. Przypominam jednak, że na tym etapie ustalaliśmy debatę J.Kaczyński-Komorowski _ - powiedziała Kidawa-Błońska.

bEgqKyvO

Zapewniła jednocześnie, że sztab Komorowskiego jest otwarty na rozmowy w sprawie debat. _ _

_ - Chodzi o to, żeby wszyscy kandydaci byli zgodni co do organizacji debaty , chociaż nie rozumiem, skąd ta zmiana ze strony sztabu Kaczyńskiego _ - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

PSL już dawno chciał debaty czterech

Z koleiStanisław Żelichowski(PSL) przypomniał, że debatę z udziałem czterech kandydatów proponował prawie miesiąc temu. _ _

_ - Złożyłem propozycję wszystkim klubom, na razie podjął tę propozycję tylko Grzegorz Napieralski, ale wczoraj rozważał pan prezes Jarosław Kaczyński _ - tłumaczył Żelichowski.

bEgqKyvP

_ - Tych czterech kandydatów w jakiś sposób zostało zweryfikowanych, ponieważ ich partie są w parlamencie, zdobyli określone wsparcie społeczne _ - uważa. Jak dodał, PSL jest otwarty na propozycje jeśli chodzi o kwestię miejsca debaty.

Siwiec: Od początku domagamy się tej debaty

Marek Siwiec (SLD), pytany o pomysł takiej debaty, powiedział: _ _

_ - Skoro jest kandydatów tylu, ilu jest, powinno zostać rozsądnie to towarzystwo podzielone, tak żeby każdy z nich miał prawo się wypowiedzieć _.

bEgqKyvQ

Jego zdaniem, to kwestia organizacji.

_ - My chcemy tej debaty, my się od początku domagamy _ - zaznaczył Siwiec. Jego zdaniem, kandydaci _ w ogóle się ze sobą nie konfrontują _.

Rzecznik rząduPaweł Graśuważa, że _ im więcej sytuacji takich, przy których ludzie mogą poznawać poglądy polityków, tych najważniejszych kandydatów, tym lepiej _. _ Ale to już są czysto takie techniczne decyzje sztabowców i należy im to zostawić do ustaleń _ - zaznaczył Graś.

bEgqKywi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)