Notowania

budżet 2010
28.09.2010 11:24

"Nie dla cięć budżetowych! Tak dla ochrony miejsc pracy"

Z takim hasłem na ulice Warszawy wyjdą protestujący związkowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po wrześniowym proteście służb publicznych ulice Warszawy po raz kolejny wypełnią się dzisiaj strajkującymi związkowcami.

Tym razem pikietę organizują kolejarze. Będą domagać się między innymi zwiększenia nakładów pieniężnych na infrastrukturę kolejową.
Największy jedank wrześniowy protest przewidziany jest na jutro.

Organizatorzy - OPZZ i NSZZ _ Solidarność _ tłumaczą, że manifestacja odbędzie się w ramach ogólnoeuropejskiego protestu przygotowanego przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t111357.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/budzetowka;protestuje;przeciwko;zamrozeniu;plac,138,0,679818.html) Budżetówka protestuje przeciwko zamrożeniu płac
Hasłem warszawskiego wiecu będzie _ Nie - dla cięć budżetowych, Tak - dla ochrony miejsc pracy i wzrostu gospodarczego _.

Związkowcy nie godzą się na to, by kolejny polski budżet był niekorzystny dla pracowników i przeciętnych obywateli, twierdzi wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.

_ - To wręcz kuriozalne, żeby przy wzroście gospodarczym chcemy zablokować płace w sferze budżetowej _ - mówi Radzikowski.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA RADZIKOWSKIEGO:

Radzikowski zaznaczył, że związkowcy nie zgadzają się również na ciągłe próby podniesienia wieku emerytalnego i na dużo wolniejszy niż obiecywany wzrost płacy minimalnej. Są też zbulwersowani kolejną próbą zamrożenia progów uprawniających do pomocy społecznej.

Związkowcy zauważają, że kryzys w Europie wywołali liderzy polityczni i finansowi, a teraz skutki przerzucane sa na pracowników. Andrzej Radzikowski podkreślił, że tak dzieje się nie tylko w Polsce ale w całej Europie. Dlatego też centrale europejskie tworzące Europejską Konfederację Związków Zawodowych organizują jutro w Brukseli i w innych stolicach europejskich manifestacje. Ma to być wyraz protestu przeciwko przerzucaniu skutków kryzysu na barki osób najbiedniejszych - zaznaczył Radzikowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t86629.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zamrozi;pensje;urzednikow;i;mundurowych,149,0,643221.html) Rząd zamrozi pensje urzędników i mundurowych Pół miliona osób nie ma co liczyć w 2011 roku na podwyżki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t93386.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wydarzenia/artykul/chcesz;lepiej;zarabiac;musisz;zmienic;prace,219,0,671707.html) Chcesz lepiej zarabiać? Musisz zmienić pracę Cztery na pięć polskich firm o podwyżkach płac nie chce słyszeć. Toteż najczęściej wskazywanym przez Polaków powodem odejścia z pracy jest otrzymanie lepszej finansowo oferty.
Tagi: budżet 2010, związkowcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz