Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma aresztu dla "króla dopalaczy"

0
Podziel się

Sąd w Łodzi odrzucił wniosek o aresztowanie Dawida B. na trzy miesiące.

Nie ma aresztu dla "króla dopalaczy"
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEgRfQGd

Łódzki sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o aresztowanie Dawida B., właściciela sieci sklepów z dopalaczami - poinformował Bronisław Muszyński, jego pełnomocnik.

aktualizacja 14:22* *

Prokuratura zarzuciła B. wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz popełnienie dwóch przestępstw przewidzianych w ustawie o Państwowym Inspektoracie Sanitarnym. Postawiła mu zarzut dwukrotnego (3 i 6 października) wprowadzenia do obrotu substancji zakazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i wnioskowała o trzymiesięczny areszt, ponieważ jej zdaniem zachodziło prawdopodobieństwo mataczenia przez podejrzanego.

bEgRfQGf

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd odrzucił jednak wniosek i nie zastosował żadnych środków zapobiegawczych.

- _ To działanie, które w ocenie prokuratury stanowiło naruszenie ustawy, było jak wiemy, działaniem jawnym. Nie można mówić, żeby po stronie podejrzanego była jakaś chęć ukrywania dowodów lub w inny sposób utrudniania postępowania, skoro zabezpieczono materiał dowodowy niezbędny do dokonywania ocen prawnych _ - wyjaśnił na antenie telewizji TVN 24 Jarosław Papis, rzecznik sądu okręgowego w Łodzi.

- _ Sąd nie podzielił obaw prokuratury co do wysokości kary i obawy matactwa _ - skomentował przed kamerami decyzję sądu mecenas Muszyński. - _ Nie zastosował też wobec pana Dawida żadnych innych środków zapobiegawczych, uznając, że pozostaje to w gestii prokuratora. A to oznacza, że pan Dawid idzie do domu _ - podkreślił. Przypomniał dziennikarzom, że już wcześniej mówił, iż nie widzi żadnych podstaw, aby wniosek prokuratury został uwzględniony.

Prokuratura zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji sądu. Odwołanie zapowiada też adwokat Dawida B. Nie zgadza się on bowiem z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, który zadecydował o wycofaniu produktu o nazwie _ Tajfun _ i wszystkich podobnych do niego środków oraz o natychmiastowym zamknięciu wszystkich punktów, które je oferują. Pełnomocnik powiedział dziennikarzom, że jego klient nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów.

bEgRfQGl

Dawid B. - nazwany przez media _ królem dopalaczy _ - został zatrzymany przez policję w środę po południu, gdy otworzył zamknięty i zaplombowany wcześniej przez Sanepid jeden ze swoich sklepów w centrum Łodzi i zaczął sprzedaż.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t112620.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poslowie;za;nowym;prawem;delegalizujacym;dopalacze,234,0,688874.html) Posłowie za nowym prawem delegalizującym dopalacze Sklepy mają być zamykane, właścicielom grozi więzienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t112582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tylko;we;wrzesniu;na;dopalacze;wydano;blisko;240;mln;zl,10,0,687626.html) Tylko we wrześniu na dopalacze wydano blisko 240 mln zł Obroty jednego smartshopu sięgały w wakacje nawet miliona złotych miesięcznie. Jak oszacował Money.pl, właściciel takiego punktu zarabiał dziennie średnio 3 tysiące złotych. Właściciel stu sklepów z dopalaczami Dawid B., został wczoraj zatrzymany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t110391.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/drozdziel;dopalacze;upodabniaja;tuska;do;putina,177,0,689329.html) Droździel: Dopalacze upodabniają Tuska do Putina Zakaz sprzedaży dopalaczy przegłosowany. To nic, że ustawa budzi wątpliwości prawników. Najważniejszy jest przekaz: oto na czele kraju stoi facet, który działa szybko i skutecznie.
bEgRfQGG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)