Notowania

Przejdź na
wybory
20.06.2010 21:51

"Nie podołałem prymitywnej kampanii"

Andrzej Olechowski nie wskazuje, którego z kandydatów poprze w drugiej turze wyborów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Kula)

Andrzej Olechowski tłumaczy, że kampania została sprowadzona do plebiscytu między Kaczyńskim a Komorowskim.

Olechowski ubolewa, że podczas tej kampanii wszystkie istotne środowiska opiniotwórcze, media i komentatorzy polityki oddali całą swoją wyobraźnię tematowiJarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Olechowskiego taka kampania uniemożliwiła merytoryczną dyskusję.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA OLECHOWSKIEGO:

Olechowski pytany kogo poprze w drugiej turze wyborów, nie chciał jeszcze wskazać konkretnego kandydata.

Lider Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski powiedział, że liczy na dalszą współpracę z Andrzejem Olechowskim. Piskorski powiedział, że budżet kampanii Olechowskiego zamknie się w kwocie trzech milionów złotych.

W wieczorze wyborczym w sztabie Andrzeja Olechowskiego wzięło udział kilkadziesiąt osób, rodzina i przyjaciele kandydata.

* [ ZOBACZ WSTĘPNE WYNIKI I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH ]( http://news.money.pl/artykul/wstepne;wyniki;wyborow;komorowski;-;45;7;proc;kaczynski;-;33;2;proc;,183,0,634807.html )
Wyborcze raporty Money.pl
*Dlaczego Polakom nie chce się głosować? * W maju Brytyjczycy wybierali parlament w zwykły, roboczy czwartek. Do urn poszło 65 proc. wyborców. Na początku tego miesiąca w Czechach przez dwa dni zagłosowało 62,6 proc. uprawnionych. Podobny wynik w Polsce jest niemożliwy, bo od lat - niezadowoleni z tego, co dzieje się w kraju – bojkotujemy wszelkie wybory.
*Za pięć lat prezydenta wybierzemy przez internet? * e-głosowanie nie jest problemem technicznym, ani finansowym - podkreślają eksperci. Na początku nowa metoda musiałaby uzupełniać tradycyjną, ale być może już za 3-4 lata, moglibyśmy wypełnić obywatelski obowiązek bez wychodzenia z domu. Potrzebne są: dobra wola polityków i system elektronicznych dowodów osobistych.
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz