Notowania

imigranci we włoszech
28.06.2012 10:14

Nielegalni imigranci we Włoszech. Rosną obawy

Kuter rybacki ze 115 nielegalnymi imigrantami z Egiptu przybił zeszłej nocy do portu w Katanii, na wschodnim wybrzeżu Sycylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kuter rybacki ze 115 nielegalnymi imigrantami z Egiptu przybił zeszłej nocy do portu w Katanii, na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Władze Włoch obawiają się, że dobra pogoda przyczyni się do wznowionej fali imigracji na Półwysep Apeniński.

Kuter został zatrzymany przez włoską straż przybrzeżną. Wśród ponad setki pasażerów na pokładzie znajdowało się 30 nieletnich. Jak podały media we Włoszech, policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o przemyt ludzi.

We Włoszech rosną obawy, że panujące od pewnego czasu dobre warunki pogodowe wywołają falę wzmożonej imigracji do tego kraju. Liczba osób kierujących się ku południu Półwyspu Apenińskiego poważnie wzrosła w ostatnich dniach. W zeszłym tygodniu siedmiu imigrantów z krajów Afryki Północnej straciło życie, gdy ich łódź rozbiła się u wybrzeży Apulii; uratowały się cztery osoby.

W 2011 roku przez granicę unijną na styku Grecji i Turcji próbowało przedostać się nielegalnie ponad 55 tys. osób, o 14 proc. więcej niż w 2010 roku. W wyniku rewolty w Tunezji i Libii na Maltę, do Grecji, Włoch i Hiszpanii przybyło blisko 63 tys. ludzi - przypomina Agencja Praw Podstawowych UE w najnowszym raporcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Za długo czekali na azyl. Pobili 30 policjantów Około trzydziestu policjantów odniosło obrażenia w rezultacie buntu imigrantów w rejonie Bari na południu Włoch.
Wydalenie z USA za zbyt szybką jazdę? Lokalna policja może sprawdzać status imigracyjny osób zatrzymanych za przestępstwa czy wykroczenia, np. za zbyt szybką jazdę samochodem.
Kuter z imigrantami zatonął. Szukają ocalałych U południowych wybrzeży Indonezji w piątek trwają poszukiwaniu około 90 nielegalnych imigrantów.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz