Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera podsłuchowa
19.11.2013 10:18

Niemcy krytykują USA za inwigilację

Kanclerz Merkel i politycy przyszłej koalicji nie szczędzili krytyki pod adresem Waszyngtonu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Bundestagu kanclerz Angela Merkel powiedziała, że cała sprawa wystawiła na poważną próbę stosunki niemiecko-amerykańskie.

Angela Merkel nie miała mówić w Bundestagu o amerykańskich podsłuchach. Podczas swojego wystąpienia na temat programu Partnerstwa Wschodniego krótko nawiązała jednak do tej sprawy. Jej zdaniem, zarzuty pod adresem Ameryki są poważne i muszą zostać wyjaśnione.

Kanclerz Merkel i politycy przyszłej koalicji nie szczędzili krytyki pod adresem Waszyngtonu. Ale - ku niezadowoleniu opozycji - nie zdecydowali się na żadne odważniejsze kroki. Coraz mniej realne wydaje się powołanie komisji śledczej albo przesłuchanie Edwarda Snowdena.

Lider opozycyjnej partii Lewica, Gregor Gysi przekonywał z kolei, że Niemcy dopiero wtedy będą suwerenne, gdy przesłuchają Snowdena, udzielą mu azylu i zapewnią bezpieczny pobyt. Udzielenie azylu Snowdenowi byłoby jednak kolejnym ciosem dla i tak nadwyrężonych relacji z Waszyngtonem. Angela Merkel woli tego uniknąć.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: afera podsłuchowa, merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz