Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Paraliż kolei przez zwolnienia pracowników

0
Podziel się

Ruch na dworcu kolejowym w Moguncji jest od tygodnia sparaliżowany z powodu zwolnień i urlopów pracowników. Dyrekcja apeluje do kolejarzy o powrót do pracy.

Niemcy: Paraliż kolei przez zwolnienia pracowników
(kaffeeeinstein/CC/Flickr)
bEriBHNh

Ruch na dworcu kolejowym w Moguncji, ważnym węźle kolejowym w zachodnich Niemczech, jest od tygodnia sparaliżowany z powodu zwolnień i urlopów pracowników. Dyrekcja apeluje do kolejarzy o powrót do pracy. Problemy mogą wystąpić też w innych częściach kraju.

Większość pociągów dalekobieżnych od dziś przez całą dobę nie zatrzymuje się na dworcu głównym w Moguncji, a pociągi podmiejskie i regionalne przyjeżdżają na stację co godzinę, zamiast jak zwykle co 30 minut - informuje agencja dpa.

Dotychczas problemy występowały przede wszystkim w nocy. Tysiące pasażerów w stolicy kraju związkowego Nadrenia-Palatynat ma kłopoty z dostaniem się do pracy i z powrotem do domu.

bEriBHNj

Z 15 pracowników nastawni dworca w Moguncji cztery osoby są chore, a trzy przebywają na urlopach. Rzecznik Deutsche Bahn powiedział, że dyrekcja kontaktowała się z urlopowiczami, prosząc ich o powrót do pracy. Pracodawca nie może jednak zmusić pracownika do przerwania urlopu - powiedziała specjalistka od prawa pracy Nathalie Oberthuer, cytowana przez dpa.

Deutsche Bahn przyznają tymczasem, że w innych częściach kraju sytuacja kadrowa jest również napięta. _ - Staramy się o to, by zapobiec powtórzeniu się sytuacji, do jakiej doszło w Moguncji _ - powiedział członek zarządu DB Netz AG, Frank Sennhenn.

Ministerstwo transportu Niemiec ostro skrytykowało sytuację na kolei. _ - Ta sytuacja musi ulec zmianie _ - powiedział rzecznik ministra Petera Ramsauera. Państwo jest właścicielem Deutsche Bahn. Plany sprywatyzowania kolei i wprowadzenia ich na giełdę zostały zawieszone pięć lat temu ze względu na światowy kryzys finansowy. Deutsche Bahn zatrudniają około 300 tys. osób; w zeszłym roku wypracowały zysk w wysokości 1,5 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m274753.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;katastrofa;pociagu;w;bad;laasphe,6,0,1331974.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katastrofa kolejowa w Niemczech. Są ranni Pociąg wjechał w ciężarówkę na przejeździe kolejowym. Stan pięciu osób jest ciężki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/m139558.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;cdu;i;fdp;przeciwne;oplatom;za;autostrady,146,0,1362322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Głos Berlina w sprawie opłat za autostrady Proponując wprowadzenie myta dla kierowców z zagranicy, szef bawarskiej CSU wywołał spór w szeregach koalicji rządowej Angeli Merkel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m40510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/berlin;to;raj;dla;dilerow;narkotykow,7,0,1361927.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Berlin to raj dla dilerów narkotyków W tolerancyjnym Berlinie nie stosuje się kar wobec posiadaczy niewielkich ilości marihuany, ale dilerzy dają się we znaki mieszkańcom. Policja jest bezradna.
bEriBHNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)