Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy wyślą baterie Patriot do ochrony granicy Turcji z Syrią

0
Podziel się:

Rząd w Ankarze zapowiedział już dziesięć dni temu, że zwróci się do NATO z prośbą o pomoc w ochronie granicy z Syrią.

Niemcy wyślą baterie Patriot do ochrony granicy Turcji z Syrią
(redstone.army.mil/Wikipedia)
bFenJbhh

Niemieckie baterie obrony przeciwlotniczej Patriot wraz z obsługą zostaną wkrótce wysłane do Turcji w celu ochrony jej granicy z Syrią - poinformował niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Według gazety Ankara poprosi w poniedziałek NATO o pomoc.

Niemcy są, obok USA i Holandii, jedynym krajem dysponującym najnowocześniejszą wersją systemu Patriot, pozwalającą na zwalczanie nadlatujących samolotów i rakiet. Jak twierdzi _ SZ _, Berlin skieruje nad granicę z Syrią dwie jednostki Patriotów z obsługą liczącą maksymalnie 170 żołnierzy.

Rzeczniczka NATO Carmen Romero powiedziała agencji dpa, że sojusz nie otrzymał jeszcze tureckiego wniosku w sprawie pomocy. _ - Jeśli taki wniosek wpłynie, to sojusznicy zbadają go _ - wyjaśniła.

bFenJbhj

Rzecznik ministerstwa obrony w Berlinie zapewnił, że Niemcy rozważą taką możliwość, zgodnie z obowiązkiem udzielenia sojusznikowi pomocy. Nie wiadomo, czy wysłanie baterii Patriot będzie wymagało zgody niemieckiego parlamentu - Bundestagu.

Rząd w Ankarze zapowiedział już dziesięć dni temu, że zwróci się do NATO z prośbą o pomoc w ochronie granicy z Syrią, w związku z mnożącymi się w tym regionie incydentami, będącymi następstwem wojny domowej.

Turcja zwiększyła swą obecność wojskową wzdłuż granicy z Syrią i odpowiada ogniem, gdy na jej terytorium spadają pociski artyleryjskie, do czego dochodzi regularnie podczas walk wojsk syryjskich z przeciwnikami reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja prosi NATO o pomoc. Chodzi o Syrię Ankara chce rozmieszczenia systemów obrony przeciwrakietowej Patriot wzdłuż jej granicy z Syrią.
W tym konflikcie Turcja nie jest sama Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle (na zdjęciu), spotkał się w Stambule z szefem dyplomacji tureckiej Ahmetem Davutoglu.
Berlin popiera opozycję. Chce zmiany władzy Westerwelle apelował do przeciwników reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada o uczynienie z nowego sojuszu opozycyjnego alternatywy dla reżimu.
bFenJbhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)