Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niepodległa Palestyna? Izrael szantażuje

0
Podziel się

w razie ogłoszenia niepodległości przez Palestyńczyków, Izrael mógłby unieważnić dotychczasowe porozumienia pokojowe, pisze AP.

Niepodległa Palestyna? Izrael szantażuje
(PAP/EPA)
bDnItJyt

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman (na zdj.) ostrzegł, że strona izraelska ostro zareaguje, jeśli Palestyńczycy zrealizują swój plan ogłoszenia jesienią niepodległości na forum ONZ.

_ - Jednostronne posunięcia zmuszą nas do jednostronnych posunięć _ - powiedział Lieberman dziennikarzom. Dodał, że Izrael rozważa różne opcje, ale odmówił podania konkretów.

Agencja Associated Press przypomina, że w przeszłości Lieberman sugerował, iż w razie ogłoszenia niepodległości przez Palestyńczyków, Izrael mógłby unieważnić dotychczasowe porozumienia pokojowe, bądź zaanektować części Zachodniego Brzegu Jordanu.

bDnItJyv

Bliskowschodnie rozmowy pokojowe są w impasie od ponad dwóch lat. W tej sytuacji Palestyńczycy zapowiadają zwrócenie się we wrześniu do ONZ o uznanie ich niepodległości. Mają nadzieję - pisze AP - że będzie to presją na Izrael, by wycofał się z zajętych terytoriów, które mają wejść w skład ich przyszłego państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/buduja;na;gruntach;zwroconych;przez;izrael,165,0,864677.html) Budują na gruntach zwróconych przez Izrael Mieszkańcy miasteczka Bilin, niedaleko Ramalli na Zachodnim Brzegu Jordanu, przystąpili do budowy pierwszego domu na obszarze około 60 hektarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t142897.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/groza;uniewaznieniem;umow;z;palestyna,104,0,852840.html) Grożą unieważnieniem umów z Palestyną Izrael unieważni dotychczasowe porozumienia pokojowe, jeśli Palestyńczycy podejmą próbę uznania ich niepodległości przez ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t77889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stanowcze;nie;izraela;dla;propozycji;usa,71,0,833607.html) Stanowcze "nie" Izraela dla propozycji USA Europa zareagowała entuzjastycznie. Izrael nie pozostawia złudzeń, że droga do pokoju z Palestyńczykami będzie trudna.
bDnItJyW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)