Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienia cia w polsce
27.03.2012 12:47

Niesiołowski o więzieniach CIA: I co z tego?

Prokuratura nie chce potwierdzić, czy postawiła komukolwiek zarzuty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Jarosław Kaczyński uważa, że sprawa polskich więzień CIA jest przywoływana po to, by ukryć nieudolność rządu. Stefan Niesiołowski z PO uważa natomiast, że gdyby okazało się, że takie więzienia naprawdę istniały, to nie byłoby nic złego. *

Prokuratura nie potwierdza doniesień, że Zbigniewowi Siemiątkowskiemu postawiono zarzuty w śledztwie w sprawie przetrzymywania więźniów CIA w Polsce. Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, powiedział IAR, że śledztwo jest objęte tajemnicą państwową, wobec czego nie może udzielać takich informacji. Jednocześnie przyznał, że nie wiadomo, ile śledztwo w tej sprawie jeszcze potrwa.

- _ Nie możemy jednoznacznie określić, czy uda nam się je zakończyć w tym roku we wszystkich wątkach, w których jest prowadzone. Natomiast jedno mogę powiedzieć, zatrzymań na tę chwilę w tym śledztwie nie było _ - mówi prokurator.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m206529.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polskie;wiezienia;cia;sld;sie;broni,40,0,1054760.html) *Palikot i dziennikarze stoją za sprawą więzień CIA? * Wraca sprawa nielegalnych więzień obcego wywiadu w naszym kraju. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie przypomniał, że śledztwo zostało od lutego przeniesione z Warszawy do Krakowa.

W ciągu kilku tygodni zostanie podjęta decyzja o powołaniu grupy prokuratorów, którzy zajmą się dochodzeniem.

Kaczyński zaskoczony. Niesiołowski: Nic złegoPolitycy z każdej strony politycznej sceny już komentują sprawę. Jarosław Kaczyński powiedział, że dostrzega _ doraźne aspekty tego rodzaju przedsięwzięć _. Jego zdaniem, chodzi o przesłonięcie kompromitacji rządu związanych z katastrofą smoleńską.

Według _ Gazety Wyborczej _, prokuratura ma również dowody pozwalające na rozpoczęcie w Sejmie procedury postawienia przed Trybunałem Stanu byłego premiera Leszka Millera.

Jarosław Kaczyński powiedział, że przed podjęciem decyzji o ewentualnym poparciu takiego wniosku musiałby znać materiały. Dodał, że PiS z całą pewnością nie brałby pod uwagę przepastnych różnic politycznych.

- _ Poza tym ja w ogóle jestem przeciwnikiem Trybunałem Stanu. On jest dla prezydenta. Politycy mogą być sądzeni także przez zwykłe sądu. Chyba że są ku temu podstawy, ale ja nic o takich podstawach nie wiem, jeszcze raz podkreślam _ - powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Prezes PiS powiedział też, że w okresie, gdy był premierem, nigdy nie otrzymał żadnej poważnej informacji, która potwierdzałaby _ plotki _, że więzienia CIA w Polsce istniały.

Szef sejmowej komisji obrony narodowej, Stefan Niesiołowski uważa, że jeśli w Polsce istniały więzienia CIA, to były one elementem walki z terroryzmem. Polityk PO jest zdania, że więzienia CIA w Polsce to _ nic złego _.

- _ Walczymy z potwornym zagrożeniem także dla Polski, więc nie widzę nic złego. Jeżeli ktoś chce taką wojnę prowadzić przy pomocy publicznego wywlekania tych spraw, bo w końcu przyjdą tutaj. Więc w samych więzieniach nie widzę nic złego. Natomiast nie wolno nikogo torturować, żeby było jasne _ - mówi poseł PO.

Czytaj więcej o polskich więzieniach CIA
Są zarzuty w sprawie polskich więzień CIA Polak będzie odpierał oskarżenia o _ bezprawne pozbawienie wolności i stosowanie kar cielesnych wobec jeńców wojennych _.
Palikot i dziennikarze stoją za sprawą więzień CIA? Wraca sprawa nielegalnych więzień obcego wywiadu w naszym kraju. SLD czuje się oskarżone.
Polska tuszuje sprawę więzień CIA? Są zarzuty Takie oskarżenia wysunęli adwokaci więźniów z Guantanamo, którzy byli przetrzymywani w Polsce.
Tagi: więzienia cia w polsce, cia, więzienia, polska, siemiątkowski, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz