Notowania

Niewinność muzułmanów. Za to minister zabiłby gołymi rękami

Pakistański rząd odcina się od wcześniejszej wypowiedzi tamtejszego ministra kolejnictwa, który zaoferował 100 tysięcy dolarów za głowę twórcy filmu ośmieszającego Mahometa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ARSHAD ARBAB)

Minister Ghulam Ahmed Bilour zaprosił członków Al-Kaidy do wzięcia udziału w - jak mówił - _ szlachetnych łowach na bluźniercę _. Dodał, że gdyby tylko miał okazję, to zabiłby twórcę filmu _ gołymi rękami _.

Od tych deklaracji odciął się rzecznik rządu Raja Pervez Ashraf. - _ To nie jest polityka rządu. Dystansujemy się od tego _- mówił Ashraf.

Partia ANP, z której wywodzi się minister kolejnictwa, zaznaczyła, że słowa Biloura to jego prywatna opinia, a nie oficjalna linia partii. Ugrupowanie nie wyciągnie jednak żadnych konsekwencji wobec ministra.

Rozpowszechniony w Internecie film _ Niewinność muzułmanów _ ma obrażać twórcę islamu Mahometa sugerując między innymi, że był on pedofilem.

Tożsamość twórcy filmu nie została stuprocentowo potwierdzona. Według osób pracujących przy jego produkcji, reżyser to 55-letni Nakoula Basseley Nakoula, koptyjski chrześcijanin z Egiptu, mieszkający w Kalifornii.

Film wywołał gwałtowne protesty w świecie muzułmańskim. Wczoraj w antyamerykańskich protestach w Pakistanie zginęło ponad 20 osób, a przeszło 200 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister nawołuje do zabójstwa. Premier... Rzecznik szefa rządu nie wykluczył podjęcia wobec ministra kroków dyscyplinarnych, jednak na razie polityk pozostaje na stanowisku.
Wprowadzili zakaz sprowadzania gazet Władze Afganistanu wydały w sobotę zakaz sprowadzania do kraju wszystkich pakistańskich gazet.
Premier zarządził blokadę YouTube Wszelkie próby wejścia na stronę tego serwisu internetowego w Pakistanie są blokowane z powodu niestosownej treści.
Tagi: niewinność muzułmanów, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz