Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nowa KRRiT powinna szybko usunąć zarządy mediów"

0
Podziel się

Andrzej Halicki z PO zapowiada, że jego partia w Sejmie nie zgłosi kandydatów do nowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

"Nowa KRRiT powinna szybko usunąć zarządy mediów"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDavfKGJ

[aktualizacja: 13:03]

Platforma Obywatelska nie będzie zgłaszać kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformował rzecznik klubuAndrzej Halicki.

Do 15 lipca Sejm ma czas składanie propozycji personalnych. Platforma zapowiada, że ustosunkuje się do zaproponowanych przez inne kluby kandydatur po wyborze nowego przewodniczącego klubu - czyli podczas przyszłotygodniowego posiedzenia Sejmu.

Poseł Halicki zapowiada, że tu kluczem dla poparcia będą względy merytoryczne. Halicki podkreśla, że PO wesprze budowę pluralistycznej Rady, która - według niego - powinna jak najszybciej doprowadzić do zakończenia działalności obecnych zarządów mediów publicznych.

bDavfKGL

POSŁUCHAJ POSŁA PO:

KRRiT została rozwiązana po tym, jak Sejm, Senat i pełniący obowiązki głowy państwaBronisław Komorowskiodrzucili sprawozdanie z działalności Rady.

Na razie wiadomo, że w KRRiT zasiądzie Jan Dworak i Krzysztof Luft. Obie propozycje pochodzą od Komorowskiego, który przed rezygnacją z mandatu poselskiego wręczył nominacje.

Lewica ma kandydatów: Piwowar i Graboś

- _ Klub Lewicy zgłosi jako kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Bogusława Piwowara i Witold Grabosia _ - zapowiada wiceszef klubu Marek Wikiński.

bDavfKGR

Graboś przebywa we Francji i podpisze zgodę na kandydowanie dopiero w czwartek wieczorem.

Kluby sejmowe mają czas na zgłaszanie kandydatów na dwóch członków KRRiT - wybieranych przez Sejm - do czwartku 15 lipca.

Graboś zasiadał już w Krajowej Radzie - w latach 1995-2001 był jej wiceprzewodniczącym. W latach 2002-2006 był prezesem nieistniejącego już Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. W latach 1993-1997 był senatorem SLD.

Również Piwowar - dziennikarz, wiceprezes Business Centre Club, od roku zasiadający w radzie nadzorczej TVP - pracował też już w przeszłości w KRRiT - był dyrektorem Departamentu Reklamy.

bDavfKGS

W skład KRRiT wchodzi pięciu członków powoływanych: dwóch przez Sejm, jeden przez Senat i dwóch przez prezydenta, spośród osób wyróżniających się wiedzą i doświadczeniem w zakresie środków społecznego przekazu.

ZOBACZ TAKŻE:

bDavfKHm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)