Notowania

wiadomości
28.03.2011 08:29

Nowe inwestycje Uniwersytetu Warszawskiego

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej powstanie na Ochocie na terenie kampusu uniwersyteckiego Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego centrum odbędzie się 30 marca o godz. 11:00.

Podziel się
Dodaj komentarz

Centrum będzie jedną z trzech nowych inwestycji Uniwersytetu Warszawskiego powstających na terenie Kampusu Ochota obok Centrum Nowych Technologii oraz nowej siedziby Wydziału Fizyki. Trzy nowe budynki utworzą interdyscyplinarny ośrodek naukowo-dydaktyczny. Nowy budynek powstanie w północno-wschodniej części kampusu pomiędzy wydziałami chemii i biologii. Gmach powstanie w dwóch etapach. Czytaj też: Most Północny pochłonie dodatkowe 100 mln zł. Ratusz wstrzymuje inwestycje drogowe w stolicy Pomiędzy skrzydłami budynku a Wydziałem Chemii zaprojektowane zostało kameralne, zielone patio. W nowym budynku powstanie 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów. Będą w nich prowadzić badania naukowcy obu wydziałów - biologii i chemii - z zakresu problematyki środowiskowej, prognozowania zagrożeń, nowych źródeł energii, materiałów funkcjonalnych, radiofarmaceutyków, technik i substancji biologicznie aktywnych w medycynie i kosmetologii. Inwestycja powstaje dzięki dotacjom z programu Innowacyjna Gospodarka. Współpracę
naukową nawiązało z Uniwersytetem Warszawskim także Centrum Nauki "Kopernik". Ma ona zaowocować współpracą przy organizowaniu Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, a także tworzeniu programów dydaktycznych i zajęć związanych z komunikacją naukową i popularyzacją nauki. Centrum Kopernikańskie będzie współpracować z uniwersytetem także w związku z organizacją staży dla studentów i pomocy w prowadzeniu prac badawczych i dyplomowych. Uniwersytet w ramach współpracy umożliwi pracownikom CNK udział w konferencjach, spotkaniach oraz niektórych zajęciach uniwersyteckich. Będzie też wspierał działania programowe Centrum Nauki "Kopernik". Działalność naukowa i popularyzacja wiedzy jest także prowadzona przez uniwersytet otwarty zorganizowany pod szyldem Uniwersytetu Warszawskiego. Czytaj też: Warszawskie licea otrzymają książki Marka Hłaski Cieszy się on dużą popularnością wśród słuchaczy. Od 10 marca rozpoczynają się zapisy na nowy trymestr. Do wyboru pozostaje 140 kursów , w tym 60 nowych propozycji.
Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz