Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy król Holandii chce być blisko obywateli

0
Podziel się:

Holandia ma nowego króla. Jest nim 46-letni Wilhelm Aleksander, który objął tron po abdykacji matki, 75-letniej królowej Beatrycze.

Nowy król Holandii chce być blisko obywateli
(PAP/EPA)
bEDCmJeJ

Królowa podpisała akt abdykacji w pałacu królewskim w Amsterdamie. Po ceremonii Beatrycze i Wilhelm Aleksander pozdrowili z balkonu tysiące ludzi zebranych przed pałacem. Pierwsza przemówiła była królowa: _ Z radością i wzruszeniem przedstawiam wam nowego króla, króla Wilhelma Aleksandra _.

Król podziękował tysiącom ludzi, zebranym przed pałacem i śledzącym transmisję z ceremonii w całej Holandii. - _ Jako król serdecznie dziękuję wszystkim zebranym tu mieszkańcom Amsterdamu, mieszkańcom Holandii i karaibskich terytoriów królestwa za ich postawę i zaufanie. Dziękuję bardzo! _

46-letni Wilhelm Aleksadner zapowiadał w wywiadach, że chce być blisko obywateli. Mówił, że będzie królem tradycyjnym, ale protokół monarszy nie jest dla niego fetyszem. W młodości prowadził rozrywkowy tryb życia, nie stronił od piwa, stąd złośliwy przydomek - Książę Pilzner. Ustatkował się dopiero po małżeństwie z Maximą, z którą ma trzy córki. Nowy król po południu w kościele złoży przysięgę posłuszeństwa wobec konstytucji, a na ulicach Amsterdamu rozpocznie się huczne świętowanie do rana.

bEDCmJeL

Czytaj więcej w Money.pl

bEDCmJfm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)