Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy pomysł na prezydenturę: Rada Integracji Europejskiej

0
Podziel się:

Grzegorz Napieralski wymyślił nowe ciało doradcze.

Nowy pomysł na prezydenturę: Rada Integracji Europejskiej
(PAP/Paweł Kula)

*Lider SLD, kandydat na prezydenta Grzegorz Napieralski zapowiedział,że jeśli wygra wybory, będzie chciał utworzenia Polskiej Rady Integracji Europejskiej przy prezydencie. Do Rady chciałby zaprosić m.in.: byłych i czynnych polityków, przedstawicieli nauki, kultury. *

_ - Sześć lat temu Europa powiedziała Polsce: "tak", a my powiedzieliśmy: "tak" Unii Europejskiej. Staliśmy się krajem Unii, spełniło się nasze wielkie marzenie, to wielki sukces _ - przypomniał Napieralski w niedzielę na konferencji prasowej w Sejmie.

Podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, z zwłaszcza byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, byłemu premierowi Leszkowi Millerowi i byłemu ministrowi spraw zagranicznych Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. - _ Wspólnie wprowadzali Polskę do Unii _ - zaznaczył.

Jak mówił, przed Unią Europejską i przed Polską jako jej członkiem stoją ważne, wielkie zadania. Stąd, jeśli wygra wybory prezydenckie chciały utworzyć Polską Radę Integracji Europejskiej. - _ Chciałbym do tej Rady zaprosić najważniejsze osoby w państwie: byłych premierów i byłych prezydentów (...), chciałbym, by w Radzie byli: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Kazimierz Marcinkiewicz, Tadeusz Mazowiecki czy Jarosław Kaczyński. Oczywiście, nie może zabraknąć tam nikogo _ - mówił Napieralski.

Do Rady - jak zaznaczył - chciałby zaprosić również byłych szefów polskiej dyplomacji, _ bo także wkładali wielki zapał i wysiłek, byśmy byli w Unii Europejskiej _. W Radzie mieliby się znaleźć też profesorowie, filozofowie, przedstawiciele wszystkich partii politycznych, zarówno tych, które są w parlamencie, jak i tych, które są poza, oraz przedstawiciele wszystkich religii i wyznań. - _ Tak by była to reprezentacja wszystkich Polaków _ - podkreślił.

Obecny na konferencji były premier Leszek Miller mówił, że _ przyszłość Europy to także przyszłość świata _. _ Każda dyskusja, która zmierza w kierunku rozstrzygnięcia ważnych dylematów, jakie stoją przed Unią Europejską, jest ważna: czy się dalej rozszerzać, czy nie, jak głęboko prowadzić wewnętrzną integrację, jakie są perspektywy finansowe na następne lata, jakie jest miejsce Polski (...) to wszystko powinno być przedmiotem poważnej debaty _ - ocenił. Dodał, że pomysł powołania Rady przy prezydencie _ jest ze wszech miar godny poparcia _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)