Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy przewodniczący PO wybrał już zastępców

0
Podziel się:

Tomasz Tomczykiewicz wskaże Sławomira Rybickiego i Małgorzatę Kidawę Błońską.

Nowy przewodniczący PO wybrał już zastępców
(PAP/Jacek Turczyk)
bEUJHemt

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz zapowiedział, że Sławomir Rybicki i Małgorzata Kidawa-Błońska będą wiceprzewodniczącymi klubu. Posiedzenie klubu, na którym wybrane zostanie prezydium, ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Tomczykiewicz powiedział, że trwają rozmowy na temat utworzenia nowego prezydium klubu Platformy.

_ - Jestem po rozmowie ze Sławkiem Rybickim, który wyraził zgodę. Chciałbym,by był moim pierwszym zastępcą. Bardzo dobrze się sprawdził jako wiceprzewodniczący _ - powiedział nowy przewodniczący klubu Platformy.

bEUJHemv

Jak podkreślił, rozmawiał także Małgorzatą Kidawą-Błońską, która również przyjęła propozycję zostania wiceprzewodniczącą klubu. Tomczykiewicz jest przekonany, że obie te kandydatury zostaną pozytywnie zaopiniowane przez klub.

_ - Rozmowy z pozostałymi potencjalnymi członkami kolegium klubu trwają. Po ukształtowaniu się kolegium będę rozmawiał z regionami, by szesnastka dopełniającą kolegium dobrze reprezentowała poszczególne regiony _ - dodał Tomczykiewicz.

Według nieoficjalnych informacji, do prezydium Tomczykiewicz zaproponuje Andrzeja Halickiego - na stanowisko sekretarza klubu, i Krystynę Skowrońską - na funkcję skarbnika klubu. Do prezydium wejdą też najprawdopodobniej Jarosław Gowin i Sławomir Nowak.

Tomczykiewicz zapowiedział jednocześnie, że wybór prezydium klubu odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w czwartek.

bEUJHemB

Rzecznik klubu Platformy Andrzej Halicki wyjaśnił, że w klubie PO jest od 6 do 8 wiceprzewodniczących, którzy wraz ze skarbnikiem i sekretarzem stanowią kolegium klubu, a prezydium dopełnia jeszcze 16 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

bEUJHemW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)