Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwo papały
17.11.2010 08:48

Nowy świadek koronny w sprawie zabójstwa Papały

Płatnymi zabójcami szefa polskiej policji byli podobno Rosjanin i Białorusin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Jest nowy świadek koronny, który zeznaje w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały. Z ustaleń portalu tvn24.pl wynika, że Piotr K. pseudonim _ Broda, _ jako wykonawców egzekucji na szefie polskiej policji wskazał płatnych zabójców - Rosjanina i Białorusina. Prokuratura i policja znają ich tożsamość.

Wkrótce śledczy porównają ich DNA z krwią znalezioną 12 lat temu na drodze ucieczki zabójcy. _ Broda _ obciąża także Edwarda Mazura.

- _ Mogę już potwierdzić. Świadek koronny Piotr K. złożył zeznania w naszym śledztwie w sprawie zabójstwa generała Papały _ - powiedział tvn24.pl Jarosław Szubert, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, który jednocześnie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa szefa policji.

_ Broda _ został świadkiem koronnym na początku 2010 roku. W trakcie procedury weryfikacji jego wiarygodności musiał ujawnić całą swoją wiedzę na temat wszystkich przestępstw, których był świadkiem, lub o których wiedział. Wtedy też powiedział, co wie na temat sprawy Papały.

Edward Mazur konsekwentnie zaprzecza, że brał udział w zabójstwie generała Papały.
Świadek koronny zeznał, że pomagał zabójcom wynająć mieszkanie. Skruszony gangster potwierdził także wersję, że za zabójstwem mogli stać polonijny biznesmen Edward Mazur i szef gangu pruszkowskiego Andrzej Z. pseudonim _ Słowik _. To oni w maju 1998 roku, półtora miesiąca przed zabójstwem generała, mieli się spotkać w hotelu _ Gołębiewski _ w Mikołajkach. _ Broda _ jako żołnierz _ Słowika _ miał być wtedy w hotelu.

Zeznania nowego świadka są niezwykle ważne dla śledztwa także z jeszcze jednego powodu. Zdaniem prokuratorów, z którymi rozmawiał tvn24.pl, jego zeznania mogą wzmocnić wiarygodność zeznań innego gangstera, który zmarł w więzieniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t90907.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wazne;informacje;fbi;w;sprawie;zabojstwa;papaly,83,0,585811.html) Ważne informacje FBI w sprawie zabójstwa Papały Amerykanie informowali polskich śledczych o możliwości przekupienia świadków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t85724.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;zyje;swiadek;w;sprawie;zabojstwa;generala;papaly,99,0,572515.html) Nie żyje świadek w sprawie zabójstwa generała Papały Skazany najprawdopodobniej zatruł się przepisanymi mu lekami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bogucki;pobity;w;areszcie;proces;spada;z;wokandy,62,0,617790.html) Bogucki pobity w areszcie, proces spada z wokandy Ryszard Bogucki jest oskarżony o współudział w zabójstwie gen. Marka Papały.
Tagi: zabójstwo papały, papała, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz